Магазин

Денеска сончево и топло време 

Денеска сончево и топло време 

Утринската температура се очекува да биде од 5 до 12 степени, додека дневната ќе се искачи до 29 степени Целзиусови шитум државата, а во Скопје дневната ќе достигне максимални 27 степени.

Стабилно и сончево со умерена облачност ќе биде денеска во главниот град.

За утре синоптичарите најавија стабилно време кое може да донесе краткотраен дожд со ретки грмежи.

За викендов прогнозите се за променливо облачно време со  локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне кое ќе се задржи и во наредните денови.