Денеска сончево со температура до 13 степени

Времето во Македонија  денеска ќе биде сончево, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневните температурата ќе се движи од девет до 13 степени.

Во Скопје и околината  не’ очекува слично време со со температура до девет степени.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.