Денеска во 11 часот ќе започне собраниската седница за Законот за ЈО

548

Денеска во 11 часот ќе се одржи нова собраниска седница за предлог-законот за Јавното обвинителство. Парламентот вчера ја започна расправата за овој закон, но беше прекината и презакажана за денеска.

Собранискиот спикер Талат Џафери истакна дека нема услови за одржување на седницата затоа што за збор во расправата се јавиле повеќе од 30 пратеници. Тој ги повика лидерите на политичките партии да одржат лидерска средба за да обезбедат мнозинство.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.