Денот на народното востание 11 Октомври неработен за сите граѓани

35

Денот на народното востание на Република Северна Македонија 11 Октомври (петок) е неработен ден за сите граѓани, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните им го честитаат Денот на народното востание.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.