Дербито на сезоната во меѓу Борусија (Д) и Баерн во знак на Халанд и Левандовски

Норвешкото чудо од Борусија Дортмунд и полската машина за голови на Баерн Минхен ветуваат спектакл од 18.30 часот, а можете да одиграте дека ќе ја продолжат голгетерската серија.

Ерлинг Бро Халанд и Роберт Левандовски ќе бидат во фокусот на светската фудбалска јавност денеска од 18.30 часот во новиот „Дер Класикер“ на Германија.