Дерек Чисора му се реваншираше на Кубрат Пулев

Британскиот тешкаш Дерек Чисора го победи Бугаринот Кубрат Пулев со поделена одлука на судиите на боксерскиот настан во лондонската О2 арена, со што му се реваншира за поразот пред шест години.

И двајцата имаа свои моменти на крајот од мечот, но Чисора брилијантно се подготви за подолг меч, бидејќи неговите удари останаа многу силни, што остави подобар впечаток кај двајцата судии.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.