Спорт

Десетти триумф на Бразил во квалификациите за СП 2018

Десетти триумф на Бразил во квалификациите за СП 2018

Резултати:

Боливија – Аргентина 2:0,
Еквадор – Колумбија 0:2,
Чиле – Венецуела 3:1,
Бразил – Парагвај 3:0 и
Перу – Уругвај 2:1.

Табела: Бразил 33 бода, Колумбија 24, Уругвај 23, Чиле 23, Аргентина 22, Еквадор 20, Перу 18, Парагвај 18, Боливија 10, Венецуела 6.

Првите четири на крајот на квалификациите од кои остануваат уште четири рунди обезбедуваат пласман на Мундијалот во Русија, а петто пласираната селекција ќе игра бараж.