Детали за сообраќајката во пехчевски Чифлик, повредени три лица

и лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на регионалниот пат Берово-Делчево, во с.Чифлик.

Во несреќата, информира МВР, учествувале автомобил „фиат пунто“ со велешки регистарски ознаки, управуван од В.М.(22) од с.Тработивиште, делчевско и автомобил „хјундаи галопер“ со беровски регистарски ознаки, управуван од М.Б.(26) од Берово.

-Со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи и Д.С.(45) од с.Град, делчевско, сопатник во возилото „фиат пунто“, констатирани во Клиничка болница Штип, велат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа од Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Берово.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.