Димитриевски бара Рама да се извини на премиерот, но и на целата македонска јавност

Албанскиот премиер Еди Рама треба да се извини на премиерот и на македонската јавност, смета градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски.

„Шегатa на Рама е неприфатлива, должен е извинување и кон Премиерот, но и кон целата македонска јавност. Ковачевски треба да побара извинување“, напиша градоначалникот Димитриевски на неговиот фејсбук профил.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.