23 C
Skopje
вторник, јули 7, 2020

Димовски: Овие избори значат многу, за да им се застане на патот

89

Овие избори значат многу, порача пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, кој на својот Фејсбук профил образложи зошто е тоа така:

Овие избори значат многу, за да им се застане на патот на:

– НЕправдата
– НЕспособноста
– НЕработата
– НЕзнаењето
– НЕвистината
– НЕдоследноста
– НЕажурноста
– НЕградењето
– НЕкадарноста
– НЕгрижата
– НЕпотизмот
– НЕеднаквоста
– НЕпринципиелноста
– НЕразвојот
– НЕживотот

Патот е пред нас… за десет дена имаме обврска да ги поразиме, порача тој.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.