Дино Раџа во одбрана на Ѓоковиќ: Само натпреварувајте се кој повеќе ќе го посере

191

Легендарниот хрватски кошаркар Дино Раџа застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ по бројните критики кои беа упатени кон првиот тенисер во светот поради организацијата на „Адриа тур“.

„Неверојатна е количината ср**а по Новак овие денови. Луѓето се натпреваруваат кој повеќе ќе го п**ере. Човекот направи се да ни помогне на нас Хрватите да се промовираме и да се обидеме да спасиме барем дел од сезоната. Дали беше грешка, секако дека да. Но, прво виновни се Димитров и организацијата, па потоа сите натпреварувачи. За споредба погледнете ги кафулињата и ноќните клубови за викендите, натпреварите, јавниот превоз. Се е полно со луѓе, никој не носи маски ниту се држи дистанца. Али секако никој не може да с**е по Анте и Мате. Туку удрете сите по Новак“, напиша Раџа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.