Директорката на кумановската болница позитивна на Ковид-19

46

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус.

Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Напооменува дека не носела маска само дома, но дека имунитетот попушти после 5 месеци борба со коронавирусот. Куманово беше едно од најпогодените подрачја во изминатите месеци.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.