Директорот на РК Вардар Борко Ристовски потпиша договор за соработка со Шпаркасе Лизинг

Добрите резултати на РК Вардар1961 сезонава, и позитивните ветришта што дуваат во клубот влијаат и на зголемувањето на бројот на компании кои се приклучуваат во постигнување на врвни резултати.

Од денеска нов член на семејството на РК Вардар е Друштвто за лизинг ШПАРКАСЕ ЛИЗИНГ.

Компанијата што повеќе од десет години функционира во Македонија го препозна квалитетот и потенцијалот на РК Вардар, и заедно почнуваат соработка кој најавува исполнување на стратешките цели на двата бренда. Поддршката од нашиот нов пријател е добредојдена во остварување на нашите цели.

Присуството на Шпаркасе во РК Вардар ќе придонесе до подобрување и зголемувањето на потенцијалот на клубот за остварување на поголеми спортски резултаи, а истовремено нашиот нов спонзор ќе добие уште поголема видливост и пристап до нови потенцијални клиенти.

Двата извршни директори, Марјан Манчев и Борко Ристовски го потпишаа договорот за соработка, и најавија дека е ова само почеток на квалитетна и успешна приказна.

„Ни претставува чест и задоволство што ќе можеме да споиме два успешни бренда, и ќе имаме соработка со која покажуваме дека Шпаркасе Лизинг останува најголемиот партнер на кој клиентите му веруваат, а истовремено ќе останеме општествено одговорна компанија. Убедени сме дека Вардар ќе биде таму каде што заслужува, на врвот и дека ние ќе придонесеме за остварување на целите и плановите на клубот, изјави Марјан Манчев, Извршниот директор на Шпаркасе Лизинг.

Борко Ристовски, Извршниот директор на Вардар изјави дека е среќен што се повеќе компании застануваат зад клубот.

„Драго ми е што Шпаркасе Лизинг ја препозна работата на клубот и патеките по кои се движиме. Позитивниот бран што го зафати клубот продолжува и сигурен сум дека соработката со Шпаркасе Лизинг ќе му помогне на Вардар во исполнување на своите цели. Знаеме да ги цениме своите пријатели и ветуваме дека ќе им овозможиме многу радосни моменти заедно со нас, изјави Борко Ристовски, Извршниот директор на РК Вардар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.