Дневен хороскоп (11.04.2014)

98

Овен

Љубовниот живот ви е исполнет со тајни. Постои можност поради работата да работите прекувремено. Здравјето ви е стабилно.

Бик

Многу сте задоволни од љубовта и се чувствувате како да сте дел од бајка. Немојте да го одложувате завршувањето на деловните обврски. Здравјето ви е добро.

Близнаци

Премногу мечтаете и не сте реални кога станува збор за љубовта. Немате проблеми со прилагодувањето, но имате со комуникацијата. Можна е мигрена.

Рак

Емотивниот живот ви е прилично хаотичен. Поголемо внимание обрнувате на ситниците одошто на важните работи. Здравјето ви променливо.

Лав

Партнерот ги сака истите работи како и вие, но вие му го завртевте грбот. Денеска е поволен ден за правење детален финансиско- деловен план. Здравјето ви е добро.

Девица

Постојано сте окупирани со партнерот. Финансиите не ви се стабилни колку што сакате, но можете да се опуштите. Немојте да си замислувате дека нешто не е во ред кога не е така.

Вага

На емотивен план засега е идилично. Искористете ги своите креативни идеи. Можно е мало зголемување на платата. Можна е некоја алергиска реакција.

Скорпија

Потребно е да бидете пореални и посмирени. Деловните резултати ќе ви ја зголемат самодовербата. Можна е помала добивка. Можни се помали проблеми со здравјето.

Стрелец

Стрелец

Партнерот има многу енергија и е подоминантен од вас. Работете го она во кое што сте навистина добри ќе имате онолку пари колку што ви е потребно. Одлично се чувствувате.

Јарец

Можно на кратко да бидете одвоени поради деловно патување. Немате храброст да им го кажете на колегите она што го мислите. Немате проблеми со здравјето.

Водолија

Бидете трпеливи и толерантни во љубовта. Полето на кариерата е стабилно, а денеска ќе биде посебно поволен ден за купување на работите кои што ги сакате. Здравјето ви е добро.

Риби

Партнерот ве поттикнува на деловни промени. Не ги мешајте пријателството и парите. Може да се разочарате. Немате проблеми со здравјето.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.