Дневен хороскоп (14.01.2014)

66

Овен

Полека се собира незадоволството во љубовта. Во работата повторно навлегувате во негативна фаза, но само поради лична несигурност. Се чусвтвувате напнато и нервозно.

Бик

Внимавајте како се однесувате со партнерот. Некои постапки ќе бидат погрешно протолкувани. Финансиската ситуација не е стабилна. Здравјето ви е чувствително.

Близнаци

Имате се’ повеќе прилики за авантури, но не и за стабилни врски. Немојте да се обидувате да заработите пари на лесен начин. Ѕвезвдите ви препорачуваат повеќе одмор.

Рак

Партнерот полека се обидува да ви ги наметне своите правила. Можете се’ што ќе замислите на деловен план да го остварите. Ќе се чувствувате многу нервозни.

Лав

Се обидувате да го контролирате партнерот. Доколку сте научиле нешто од своите грешки во изминатиот период, тогаш нема да имате никаков проблем. Здравјето ви е добро.

Девица

Уживате во честите излегувања со партнерот и пријателите. Немате повеќе сериозност и упорности кои што беа вашите главни карактеристики. Премногу се опуштивте. Здравјето ви е добро.

Вага

Партнерот ве задушува, но никој не ве принудува да го трпите. На работното место не е лошо да ја промените тактиката. Бидете подготвени бидејќи се ближи финансиска криза. Здравјето ви одлично.

Скорпија

На емотивен план може да биде подобро доколку се потрудите. Ви претстои работен состанок од кој многу ќе зависи понатамошниот развој на настаните. Немате проблеми со здравјето.

Стрелец

Ви се допаѓа личност од вашата непосредна близина, но со кого не се познавате лично. Многу ги критикувате другите, па затоа имајте граница. Здравјето ви е одлично.

Јарец

Пружете му на партнерот малку повеќе емоции и топлина. На работното место некој упорно ви ја отежнува ситуацијата и му пречи на вашето напредување поради љубомора. Јадете повеќе зеленчук да го подобрите здравјето.

Водолија

Љубовниот занес не ве држи долго, па можни се поголеми авантури. Некои промени во работата ќе донесат резултати. Здравјето ви е добро.

Риби

Малку реалност во љубовта нема да ви пречи. Ситуацијата на работа е релативно добра. Можни се проблеми со вишокот килограми.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.