Дневен хороскоп (14 септември 2019)

88

ОВЕН

Работа: Пред вас е промена која може да биде важна за вашата работа. Потрудете се храбро да ги прифатите новите можности.

Љубов: Ако ви се допаѓа Вага, со неа ќе остварите позитивни промени.

Здравје: Чувствителна кичма.

БИК

Работа: Не е поволен период за нова работа или за било какви вложувања во овој период.

Љубов: Ве очекува фаза поволна за флерт и нови познанства. Ако имате партнер, размислувате за патување.

Здравје: Внимавајте на проблемите со црниот дроб.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате дека ќе имате некои компликации кои нема лесно да се решат. Ќе ви биде потребна помош од соработници.

Љубов: Помеѓу вас и саканата личност владее атмосфера на незадоволства од кои не е лесно да се излезе.

Здравје: Внимавајте на крвоток.

РАК

Работа: Прекин на работата би можела да ви донесе некоја штета во работата.

Љубов: Пред вас е фаза која носи ново познанство со личност која ќе покаже дека сака да има врска со вас.

Здравје: Проблеми со кожата и иритации.

ЛАВ

Работа: Работните проблеми се собираат кај вас и нема да ви биде лесно се да одржите под своја контрола.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која сте ја запознале преку работа, таа врска ќе биде комплицирана.

Здравје: Пад на имунитетот.

ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е ден кој може да биде многу опуштен. Не би требало да имате премногу работа.

Љубов: После големи промени на љубовното поле, доаѓа фаза на стагнација која некое време ќе ви годи.

Здравје: Можни проблеми со аритмија.

ВАГА

Работа: Не е претерано поволен ден на работното поле. Неочекувано би можело да дојде до проблеми.

Љубов: Ако сте во брак, со саканата личност може да најдете компромис околу некои важни прашања.

Здравје: Проблеми со варењето.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да немате многу среќа околу почнување на нова работа.

Љубов: Очекувајте дека ќе постигнете компромис со саканата личност и вашиот однос ќе тргне во добар правец.

Здравје: Можни проблеми со очите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекуваат некои големи трошоци денеска. Генерално работата ви оди слабо во овој период.

Љубов: Може да се потпрете на личноста која ја сакате, таа во секоја ситација се покажала како ваш искрен пријател.

Здравје: Посетете нутриционист.

ЈАРЕЦ

Работа: Денес ќе имате прилика за одмор. Може да очекувате дека ќе уживате во позитивните околности на работа.

Љубов: Прилично сте чувствителни и со саканата личност имате многу проблеми.

Здравје: Тежок ден, одморајте што повеќе.

ВОДОЛИЈА

Работа: Напнатоста која ве следи и несигурноста која ја чувствувате, негативно се одразуваат на вашето љубовно поле.

Љубов: Може да се надевате на нов состанок со личноста кој ноја имате чувства.

Здравје: Освен нервоза, нема поголеми проблеми.

РИБИ

Работа:Не сте задоволни од околностите на работа и размислувате за тоа да почнете промени на ова поле.

Љубов: Не сте подготвени за компромиси кога е во прашање љубовта, и сакате се да биде онака како што сте замислиле.

Здравје: Проблеми врзани со нервниот систем.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.