Дневен хороскоп (15.01.2014)

38

Овен

Многу сте страствени и лесно заведувате. Кога станува збор за работата сметате дека сте заслужиле повеќе, но вистината е дека сте избрале погрешен момент за реализација. Стомакот ќе ви биде чувствителен.

Бик

Во љубовта чувствувате имате минлива потиштеност. Добро сте организирани на работа. Може поради тоа може неочекувано да профитирате. Можен е хормонски и енергетски дисбаланс.

Близнаци

Пронаоѓате различни начини добро да се забавувате. Многу сте активни и полни со идеи, но би требало да бидете и трпеливи. Здравјето ви е добро.

Рак

Од ваш агол некои случувања ви изгледаат полошо одошто навистина се. Работите повеќе работи одеднаш, па ќе имате можност да штедите повеќе. Здравјето ви е добро.

Лав

Од партнерот можете многу да научите, како да се опуштите и повеќе да уживате. Имате понуда на работата, но почекајте до следната недела. Здравјето ви е добро.

Девица

Премногу се потпирате на зборовите на партнерот, но не и на постапките. Добро што гледате напред кон иднината. Здравјето ви е добро.

Вага

Флертот со погрешна личност може да ви го искомплицира животот. Не преземајте на себе повеќе работа и обврски доколку не морате. Вистинско време е да посетите доктор.

Скорпија

Размислувате за добрите особини на партнерот, а не само за оние лошите. Малку се чувствувате истрошено, па ви недостасува елан за работа. Здравјето ви е влошено.

Стрелец

Партнерот и вие моментално имате целосно спротивни ставови. Преголемите активности ја намалуваат ефикасноста. Завршувајте ги едно по едно. Здравјето ви е добро.

Јарец

Партнерот смета дека многу работи му скратувате. Кога чувствувате дека не сте сигурни во работата, барајте дополнителни гаранции. Здравјето ви е чувствително.

Водолија

Не ви се интересни личностите кои лесно може да ги освоите. Ве очекуваат пријатни и непријатни изненадувања. Можни се проблеми со кожата.

Риби

Ве изненадува преголемата опуштеност на партнерот. Си поставивте големи цели верувајќи во чудата, но тоа не се реализира. Здравјето ви е добро.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.