Дневен хороскоп (17.01.2014)

51

Овен

Љубовната врска е далеку од идеална, но не сте подготвени да се соочите со тоа. Ќе решите да ја завршите работата и потоа отпатувајте негде. Здравјето ви е добро.

Бик

Дојде момент и вие малку да се потрудите. Сите работи ви одат отежнато, па најдобро е да се стрпите некое време. Здравјето ви е подобро.

Близнаци

Ви претстои средба и страствено помирување. Еден повик ќе ви биде доволен за да ги промените работите на подобро. Здравјето ви е во ред.

Рак

Не е добар период за љубовни почетоци, па добро е да почекате уште малку. На работа ќе биде многу помирно од претходните денови. Немате поголеми здравствени проблеми.

Лав

Прифатете ги предлозите на партнерот, може многу да ви помогнат. Многу сте лековерни, па можни се извесни разочарувања. Здравјето ќе ви биде променливо.

Девица

На емотивен план ќе биде помирно од вообичаено. Проблемите со парите ќе ве следат уште некое време. Можен е стрес, но тоа е само минливо.

Вага

Во љубовта ќе биде помирно од вообичаено. Обидете се да ги распредите парите со кои што располагате. Здравјето се’ уште не е стабилно.

Скорпија

Доколку сте слободни, се’ уште не е време за љубов. На работа сте инспиративни и креативни, но немате храброст да го покажете тоа. Малку подобро се чувствувате.

Стрелец

Ве очекува интересен викенд. На полето на работата не бевте задоволни, но сега сакате да се врати се’ по старо. Здравјето ви е добро.

Јарец

Со партнеро се’ повеќе се согласувате. Навикнавте да работите сами, но прифатете ја помошта од другите. Подобро се чувствувате.

Водолија

Не е лошо да го изненадите партнерот. Ве иритираат одредени ограничувања, но бидете трпеливи бидејќи ќе дојдат вашите пет минути. Здравјето ви е добро.

Риби

Партнерот ви пружа финансиска поддршка. На работното место премногу им верувате на другите и постојано се потпирате на пријателите. Добро ќе ви дојде малку поголема физичка активност.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.