Дневен хороскоп (20.12.2013)

Овен

Ќе му дадете до знаење на партнерот да не ви забележува за поголеми ситници. Од денеска малку ќе го промените односот кон кариерата. Можеби е вистинско време да посетите лекар.

Бик

На работа сакате да оставите впечаток на личноста која ви се допаѓа. Го променивте односот кон работата, бидејќи повеќе се трудите. Одлично се чувствувате и добро изгледате.

Близнаци

Личноста која ви се допаѓа не обрнува внимание на вас. Финансиската криза полека поминува. Обрневе внимание на исхраната, бидејќи лесно може да добиете некој килограм плус.

Рак

Со партнерот се’ почесто се карате. Престанете да пребарувате по минатото. Паричната добивка ќе се расположи. Со здравјето немате проблеми и се чувствувате добро.

Лав

Честити караници се последица од нервозата и стресот кои ги доживувате. Потрудете се да промените некои работи кај себе. Повеќе шетајте и пијте повеќе течности.

Девица

Во љубовта не знаете што сакате. Вистинско време е да се одлучите. Во работата станувате се’ повеќе инертни, а тоа му пречи на шефот. Внимавајте на здравјето бидејќи е можна настинка. Облекувајте се во неколку слоеви и потопло.

Вага

Во љубовта сте неодлучни. Тоа му пречи на вашиот партнер. Вашите надредени сметаат дека сте неодговорни. Намалете со цигарите и алкохолот. Внесувајте повеќе витамини.

Скорпија

Вљубени сте во некоја зафатена личност. Тоа ве прави да бидете нервозни. Во работата сте фокусирани на некои други помалку важни работи. Здравјето ви е полошо.

Стрелец

Зрачите со самодоверба и го привлекувате спротивниот пол. Во работата сте успешни во водењето на главните работи. Повеќе одморајте се или отпатувајте некаде.

Јарец

Среќни сте и вљубени. Во работата активирајте се доколку сакате да напредувате и да добиете зголемување на платата. Се чувствувате преморено. Внимавајте на исхраната и начинот на живот.

Водолија

Во љубовта се’ уште не сте расчистиле што сакате. Мора да се одлучите бидејќи сега е вистинско време за тоа. Во работата се соочувате со лоша комуникација со колегите што ќе влијае на вашата работа. За да бидете поздрави движете се повеќе.

Риби

Ни самите не знаете што сакате во љубовта. Дополнителната работа ќе ви донесе добра заработка. Внимавајте на здравјето, јадете повеќе овошје и бидете во постојано движење.