Дневен хороскоп (22.01.2019)

69

Каков вторник Ве очекува според хороскопскиот знак…

ОВЕН

Денес ќе донесувате мудри одлуки само ако се водите по интуицијата. На работното место поработете на ентузијазмот и мотивацијата, ако не сакате да заостанувате зад колегите. Погрижете се амбициите да ви бидат добро платени, барајте си го она што ви следува. На поле љубов избегнувајте големи и важни одлуки.

БИК

Обидете се подобро да ги контролирате емоциите, ако сакате да го издржите напорното темпо кое ве очекува. Ова е поволен ден за проширување на деловните контакти. Во љубовта од клучно значење ќе биде да поставите граници. Поставете приоритети и не ги прекршувајте за да ги задоволите туѓите желби по секоја цена.

БЛИЗНАЦИ

Изморени сте од секојдневното темпо, па денес ќе мора да промените нешто за да го сочувате ентузијазмот. Среќата ви е на поле работа и финансии. Бидете отворени за нови проекти и можности. Ова е поволен ден за продлабочување на емотивните познанства.

РАК

Денес потпрете се’ само на себе и на никој друг. На работното место држете се до вашите приоритети без исклучоци. Не вршете услуги кои не ви се добро платени. Во љубовта премногу анализирате и ризикувате да создадете проблеми кои реално и не постојат. Ослободете се од сомнежите преку разговор.

ЛАВ

Денес групните активности ќе бидат добри за вашето его. На поле работа време е да ги проширите контактите. Бидете трпеливи кога се работи за финансиите и не притискајте премногу. На поле љубов, дајте им шанса на можностите кои ви се нудат. Не бидете скептични.

ДЕВИЦА

Работете на балансот помеѓу обврските и здравјето. Денес сте склони на повреди и настинки, па не се преморувајте. На работното место не се плашете да го дадете своето мислење. Одлучноста ќе ви донесе само пофалби. Во љубовта сте негативни, па добро би било да ги одложите важните разговори за друг ден.

ВАГА

Премногу време трошите на луѓе и работи кои не ви се значајни за напредок и тоа ви ја црпи енергијата без потреба. На работното место ќе бидете во центарот на вниманието. Искористете го тоа за да ги активирате идеите кои ги имате долго време. На поле љубов, барајте емотивна стабилност и ништо помалку.

СКОРПИЈА

Денес е добар ден за отворени разговори во кругот на семејството и пријателите. Одморете од новитетите на работното место, држете се до познатата територија. Во љубовта склони сте на мали конфликти и караници. Подобро е прво да ги разберете сопствените емоции пред да навлегувате во дискусии.

СТРЕЛЕЦ

Денеска бидете рационални во разговорите со семејството и пријателите, инаку ќе создадете долгорочни конфликти. На работното место ова е поволен ден за нови чекори и прифаќање на нови задачи. Фокусирајте се’ повеќе на љубовната стабилност и зацврстување на емотивната поврзаност.

ЈАРЕЦ

Денес директноста во разговорите ќе ви сочува многу нерви и време. Успешно ќе избегнете недоразбирања со колегите и надредените. Верувајте им на инстинктите при финансиските одлуки и промени. Во љубовта бидете поприземни во разговорите.

ВОДОЛИЈА

Потребата за слобода денес ќе ви отвори нови хоризонти и познанства. Лесното адаптирање на промените во работата пак, ќе ви донесе само пофалби и парични награди. Во љубовта, искористете ја харизмата. Поработете на романтиката и не го запоставувајте партнерот.

РИБИ

Бидете посебно внимателни со здравјето денес, склони сте кон настинки и инфекции. На работното место завршете ги итните обврски, останатите одложете ги, бидејќи ви недостасува креативност и мотивација. Во љубовта, работете на самодовербата. Од таму ви потекнува незадоволството.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.