Дневен хороскоп (25.01.2019)

85

Какви предизвици ќе донесе денешниот снежен петок според астрологијата…

Овен

Овој петок не експериментирајте со лекарства, особено ако одлучите да ги земете на своја рака. Обрнете внимание на датумот на истекување.

Бик

Овој петок е добар ден за да се поправат грешките. Отстранувањето на непотребни нешта од вашиот дом ќе придонесе за постигнување на хармонија во вашиот дом.

Близнаци

Чистењето е убава работа, но се грижите премногу ако изненадно ви дојдат гости во домот. Тие дојдоа за вас, не за да видат колку е чисто во вашата куќа.

Рак

Во текот на овој ден земајте повеќе течности. Вашето здравје може да се влоши. Најдобро е да избегнувате алкохол.

Лав

Не преценувајте ги можностите на вашето тело. Ако не сте биле во вежбална подолго време, и сега имате желба да се загреете, добро е да не се преоптоварувате.

Девица

Убавината ќе дојде во вашиот живот како покана за блиско пријателство. Немојте да бидете премногу сомнителни кон другите.

Вага

Денес ве очекува сознание за вистината, која во голема мера ќе го промени вашиот живот. Може да ве облие чувство на вина што сте мислеле порано, но секој има свои различни фази на развој во нивните животи.

Скорпија

Не обвинувајте ги другите за празнините во вашиот живот. Во голема мера ние решаваме што да се случи во нашиот живот, а што не.

Стрелец

Чувството на супериорност е потенцирано и дома и на само. Таквата демонстрација од ваша страна не е можно да предизвика позитивни реакции кај другите.

Јарец

Вашата вистина не е секогаш иста како онаа на другите. Инаку би било премногу досадно во овој свет.

Водолија

Комуникацијата со животните ви носи мир во умот. Ако немате домашно милениче, сега е одлично време за избор.

Риби

Добриот ден не е секогаш поврзан со некој настан. Вашата среќа денес ќе биде во закрило на мир и спокојство.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.