Дневен хороскоп (26.12.2013)

Овен

Партнерот ќе ви ги прости лошите постапки. На професионален план бидете подготвени за соработка со другите и почнете да размислувате многу посериозно. Здравјето ви е подобро.

Бик

Трпеливо ја чекате вистинската личност. Кога треба да донесете одлука која што се однесува на кариерата, не е лошо да побарате совет од некоја ваш близок. Здравјето ви е добро.

Близнаци

Ќе бидете помирни и задоволни. Ќе имате одлични идеи поради кои ќе можете да бидете унапредени. Многу подобро се чувствувате.

Рак

Љубовта во овој момент е ваш двигател. Во работата ќе бидете многу продуктивни. Очекувајте парични издатоци. Можни се болки во коските.

Лав

Со партнерот ќе имате подобра комуникација. Во работата најважни се крајните резултати, затоа не се оптоварувајте бидејќи се’ уште е рано. Се наоѓате во одлична форма.

Девица

Ѕвездите денеска се на ваша страна, па затоа се’ е можно. Ќе имате голем деловен успех, но многу тешко ги прифаќате сугестиите. Здравјето ви е добро.

Вага

Партнерот често пати знае да ви го каже тоа што не го мисли. Во љубовта ќе завладее стабилен финансиски период. Здравјето ви е подобро.

Скорпија

Постои можност да ве поврзат со некоја личност од странство. Очекувајте многу поволни средби. Финансиите се стабилни, а здравјето ви е добро.

Стрелец

Ги гледате проблемите таму каде што ги нема. Ќе завршите некоја важна работа што ви одземаше многу време. Здравјето ви е добро.

Јарец

Со вас флертува личност која е веќе зафатена. Не обрнувајте внимание на луѓето кое ве иритираат, туку работете најдобро што можете. Можно е да се здебелите.

Водолија

Во љубовта работите на меѓусебната доверба. На работа владее постабилна атмосфера. Немојте да трошите пари на непотребни работи. Повеќе одморајте се.

Риби

На партнерот му е важна врската исто колку и на вас. Денеска идеите ќе ви бидат многу поконкретни. Можни се финансиски проблеми. Здравјето ви е добро.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.