Дневен хороскоп (29.01.2014)

72

Овен

Кога партнерот ве нервира, некој од работа ви пружа голема поддршка. Денеска е поволен ден за решавање на потешкотиите. Ќе ве измачува силна главоболка.

Бик

Покажете поголемо разбирање кога партнерот се соочува со проблеми. Новата деловна понуда само што не пристигна. Наскоро ќе ви биде подобро здравјето.

Близнаци

Новото пријателство може да заврши со врска. Можно е да заминете на деловно патување. Здравјето ви е добро.

Рак

Немојте да и’ верувате на личноста која еднаш ве изигра. И понатаму не треба да преземате нешто конкретно. Можна е зголемена нервоза.

Лав

Ви претстои интересно вечерно дружење со партнерот. Оние кои што ви работат зад грб не можат воопшто да ви наштетат. Чувствувате зголемена напнатост.

Девица

Подобро е партнерот од вас да го чуе тоа што треба одошто од некој друг. Кога е работата во прашање се растргнавте на сите страни. Време е да го забавите темпото.

Вага

Партнерот ви подготвува вистинско задоволство. Очекувајте уште еден тежок ден на работа. Обрнете внимание на црниот дроб и на крвната слика.

Скорпија

Се’ повеќе размислувате да и’ ставите крај на актуелната и да започнете нова врска. На работното место бидете подготвени на компромис кога и другите колеги се за тоа. Ќе чувствувате повеќе замор.

Стрелец

Партнерот лесно ќе ве расположи кога тоа е потребно. Ви претојат многу активности и разговори. Здравјето ви е добро.

Јарец

Партнерот ќе биде многу расположен за расправии. На работа не ги добивате потребните информации, што за кратко време ќе се промени. Здравјето ви е добро.

Водолија

Во љубовта се’ е можно, срцето на една личност веќе го освоивте. Среќата на работа ќе ве следи на секој чекор. Можни се проблеми со варењето.

Риби

Партнерот има свои бубачки кои наскоро ќе поминат. Неочекуваната добивка целосно ќе ги промени вашите планови. Здравјето ви е добро.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.