Дневен хороскоп (4 септември 2019)

79

ОВЕН

Работа: Се оди онака како што сте посакале и задоволни сте од околностите. Пред вас е период во кој ќе имате среќа.

Љубов: Може да очекувате познанство со личност која отворено ќе ви покаже дека сака врска.

Здравје: Добро.

БИК

Работа: Ве очекува прилика да напредувате на работа. Подготвени сте да направите промени.

Љубов: Размислувате за брак и за љубовни промени, но потребно е уште време за да успеете да ги реализирате.

Здравје: Внесувајте повеќе калциум.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Полека решавате некои проблеми кои од порано во работното поле ви претставувале големи кочници.

Љубов: Ве очекува познанство со личност која ќе покаже дека има кон вас искрени чувства.

Здравје: Поволен ден за рекреација.

РАК

Работа: Можно е ситуацијата да не е онаква каква што сте сакале да биде и пред вас е неповолен период.

Љубов: Потребно е да се потрудите со саканата личност да ја подобрите комуникацијата во следниот период.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ЛАВ

Работа: Избегнувајте ризични потези и необични ситуации во следниот период, за да не направите поголеми грешки на работа.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која не е сосема слободна, ќе имате некои компликации.

Здравје: Чувствителни дишни патишта.

ДЕВИЦА

Работа: Потрудете се да се посветите на своите обврски за да можете се по прашањето на работа да решите на добар начин.

Љубов: Можно е да сте имале голема караница со саканата личност, и знаете дека нема назад.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

ВАГА

Работа: Објективно сте посветени на обврските кои ги имате и важно ви е на ова поле да остварите стабилност.

Љубов: Можно е да бидете наклонети кон флерт и ново познанство како и големи љубовни промени.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ШКОРПИЈА

Работа: Доколку се занимавате со работи кои се поврзани со трговија, ве очекува голем успех во следниот период.

Љубов: Минатото ве прогонува на ова поле и не можете да ја заборавите личноста која ја сакате.

Здравје: Постепено се подобрува здравјето.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да сте добиле нова понуда за работа која ќе ви биде важна.

Љубов: Комуникацијата со саканата личност не е добра, и полека станувате свесни за сериозноста на ситуацијата.

Здравје: Мочните патишта се чувствителни.

ЈАРЕЦ

Работа: Поволен ден ве очекува за нови одлуки. Ќе имате поддршка од страна на работното опкружување.

Љубов: Може да се надевате на интересно познанство ако сте слободни. На зафатените им доаѓаат проблеми.

Здравје: Опуштете се со најблиските.

ВОДОЛИЈА

Работа: Поволен ден за одмор или патување. Не би требало да очекувате премногу обврски.

Љубов: Ако сте слободни, очекувајте поволен период да најдете личност која ви одговора за врска.

Здравје: Проблеми со синусите.

РИБИ

Работа: Засега сте задоволни од ситуацијата која ја имате на ова поле. Не ве очекуваат поголеми промени и проблеми.

Љубов: Ве очекува прилика да ја обновите комуникацијата со поранешната љубов која и натаму ви е мила.

Здравје: Проблеми со циркулација.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.