Дневен хороскоп (7 декември 2019)

68

ОВЕН

Работa: Наклонети сте кон ризици кога е во прашање работата. Постои можност да ви се случи мала загуба.

Љубов: Ви се допаѓа личност која делува дистанцирано на прв поглед, но нејзиниот став ќе се промени.

Здравје: Немате проблеми на полето работа.

БИК

Работа: Ве очекуваат големи промени. Важно е да бидете подготвени тоа на вистински начин да го прифатите.

Љубов: Не ви се допаѓа атмосферата во вашиот брак, и размислувате некое време да се раздвоите.

Здравје: Проблеми со варење.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте дека ќе имате некои мали потешкотии кои ќе успеете да ги решите со помош на соработник.

Љубов: Ве очекува прилика за познанство кое би можело да ве носи до сериона врска подоцна.

Здравје: Проблем со кашлица.

РАК

Работа: Може да очекувате финансиски промени во следниот период. Поволна ви е фазата за работа.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате емотивни промени. Можно е за некои случувања не сте подготвени.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

ЛАВ

Работа: Изборете се со пречките кои ве очекуваат и ќе ви се укаже шанса да бидете наградени поради тоа.

Љубов: Потребен ви е партнер кој ќе ви биде потпора и во емотивна и во секоја друга смисла.

Здравје: Гасните жици ви се чувствителни.

ДЕВИЦА

Работа: Во текот на денешниот ден ве очекуваат мали непријатности во контакт со работното опкружување.

Љубов: Поволен ден. Може да очекувате средба со личноста која ви значи.

Здравје: Внесувајте доволно течности.

ВАГА

Работа: Очекувајте нови промени на полето рабоа кои ќе ве водат во непознат правец.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација и познанство со некоја сосема нова личност.

Здравје: Лоша циркулација во нозете.

ШКОРПИЈА

Работа: Очекувајте важен разговор во кој ќе добиете интересна понуда.

Љубов: Преку круг на пријатели сте дошле до ново познанство кое засега ви делува интересно.

Здравје: Сосема добро здравје.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не сте сигурни во кој правец ќе се одвива вашата работна ситуација, па неизвесноста до некоја мера ве загрижува.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа е прикажана како прилично ладна кон вас.

Здравје: Вкочанетост во грбот.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува поволен период во кој ќе имате шанса да најдете нова работа.

Љубов: Може да ви се случи необврзувачка авантура која ќе ви донесе интересни промени.

Здравје: Наклонети сте кон внесување на алкохол, и имате проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате успех по прашањето работа во која сте се впуштале. Пред вас е добар период.

Љубов: Наскоро саканата личност ќе сака да разговара со вас околу сериозните планови кои се врзани за иднина.

Здравје: Наклонети сте кон стрес.

РИБИ

Работа: Ве очекува позитивен ден во кој на работното поле ќе научите нешто ново.

Љубов: Односот меѓу вас и саканата личност во следниот период би можел значајно да се подобри.

Здравје: Наклонети сте кон алергии, можен е и пад на имунитетот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.