Дневен хороскоп (7 јули 2024)

Овен

Потонете во вашиот најудобен стол, дигнете ги нозете и дишете. Оваа млада месечина ќе ви биде покана да се забавите и приземјите. Дури и вие треба одвреме-навреме да ги полните батериите. Погледнете околу себе. Вашиот дом треба да биде вашето светилиште, место каде што можете да се повлечете од светот и да се изразите. Ако треба малку да се стабилизирате, сега е време.

Бик

Мислите и зборовите ја создаваат вашата реалност. Најдете време за малку внимание. Преземете водена медитација која ве води низ вежби за дишење кои ќе ви помагаат да ги испитате вашите мисловни процеси. Нови пријатели може да влезат во вашата орбита или можеби ќе бидете поканети да се придружите на забавна група за која сте заинтересирани.

Близнаци

Пред да тргнете напред, Близнаци, треба да знаете каде одите. Дали сте задоволни од вашата моментална кариера? Каде би сакале да бидете една година од сега? Не правете ништо ненадејно, колку е појасна вашата карта на патот, толку е поголема веројатноста да ги постигнете своите цели со најмалку одвлекување на вниманието и заобиколување.

Рак

Ова е еден од најмоќните викенди во годината за започнување проект или зa вртeње на нов лист од било која сфера во животот. Со оглед на тоа што вашиот знак најдобро функционира кога сами размислувате за работите, одвојте малку време викендов да седите мирно и да направите список со цели. Семињата што ги садите се моќници на потенцијал, затоа фокусирајте се на она што би сакале да го манифестирате.

Лав

Животот викендов би можел да стане малку надреален, но прифатете го методот само да одите таму каде што ќе ве однесе. Може да ве погоди одлична идеја или креативна инспирација. Внесете релаксација во вашиот ден и чувајте при рака тетратка или апликација за снимање. Наидете на нешто што го барате, ова е вистинско време бидејќи новите месеци носат нови почетоци.

Девица

Го сакате вашиот внатрешен круг, но ако се надевате дека ќе го проширите, ѕвездите можат да ви го покажат патот до вистинските луѓе. Луѓето нема да ве најдат како се криете во вашата соба или на софата. Соберете ја вашата храброст и тропнете на метафоричната врата на одредена толпа или организација на која гледавте. Опкружете се со сојузници кои ве поддржуваат.

Вага

Без сомнение можете да ја играте играта, но дали можете да продолжите со ова темпо? До почетокот на националната година, можете да го промените вашето работно место на сосема нова локација. Мора да имате навистина вештини и таленти за да го заработите ова. Сега ќе дојде потребната обука и искуство, а потоа ќе започне манифестацијата.

Скорпија

Откажувањето за настани кои сè уште не се случиле може да направи да се чувствувате како да имате контрола, но ќе бидете замрзнати од страв или вознемиреност за нешто што можеби никогаш нема да се случи. Дали вака би го опишале држењето на работите под контрола? Прифатете го духот на спонтаност и обидете се да бидете присутни во моментот.

Стрелец

Она што и треба на вашата душа е секси шминка.Викендов нема да ви треба многу за да привлечете со шарм. Сепак, вашиот магнетизам не е површен. Во наредниот период ќе започнете нов циклус на интимност и ќе ја подигнете важната врска на следното ниво. Ако сте сами, не грижете се. Ова се моменти за нови врски.

Јарец

Време е да се спуштите и да се посветите на луѓето околу вас. можеби верувате дека е подобро да работите сами, но тоа може да донесе промени на љубовен план. Не е важно дали е деловен или романтичен, ќе почнете да гледате на потенцијалните партнери во ново светло. Ако ништо друго, можеби не би било лошо да го спуштите челичниот штитник и да направите нешто демонстративно.

Водолија

Време е за промена на кариерата. Вие сте последната личност што прави како што ви е кажано. И денес можеби ќе сакате да ја промените ситуацијата во врска со вашата работа во 9 до 5. Ако ви е преку глава да бидете пониски од хиерархијата отколку што би сакале, направете се‘ што е потребно за да го промените тоа.

Риби

Бидете отворени и искрени. Партнерот не може да ви ги чита мислите, дури и ако вие можете да ги читате нивните. Треба да се чувствувате исполнето и сакано. Ако некој не е подготвен да го направи тоа со вас, подобро да дознаете порано отколку подоцна. Споделете ги вашите чувства и можеби ќе бидете пријатно изненадени од реакцијата.