Дневен хороскоп за четврток, 23.06.2022-ра

ОВЕН
Лошите односи во вашата работна средина стануваат неподносливи, па немате друг избор освен да размислувате за заминување. Ситуацијата не е поволна и свесни сте дека со заминувањето би ја искомплицирале и онака незавидната финансиска состојба.

БИК
Се чувствувате како да сте блокирани, како да ви се попречени сите обиди нешто да решите на дипломатски начин. Избегнувајте конфликти со властите и побарајте поддршка од помладите соработници кои се сочувствителни кон вас во овој период.

БЛИЗНАЦИ
Не знаете зошто испуштивте деловна понуда што ја пропуштивте неодамна. За тоа ќе следи разговор во текот на кој нема да ви биде удобно. Доколку сте подготвени да критикувате и да понудите логично оправдување, работата можеби нема да биде загубена.

РАК
Ова е важен ден за вас. Имате можност да ја завршите целата работа што ја започнавте, а навечер очекувајте вести за нешто што одамна сте престанале да го чекате. Реагирајте брзо, инаку нешто големо би можело да ве одмине.

ЛАВ
Партнерот ве провоцира и искушува, па во афект излегува нешто што сте сакале да го премолчите. Сè може да кулминира со одлука од која се плашите. Во незавидна положба сте, не сакате да одите натаму, но не би сакале ниту да раскинете.

ДЕВИЦА
Вклучете ги соработниците и направете план за колективна работа. Успехот е можен само на овој начин. Со големо задоволство ќе си ја вршите работата заедно, па успехот е познат. Внимавајте на финансиите, ве очекува непланиран трошок.

ВАГА
Ја прифаќате работата што требаше да ја завршат вашите соработници. Поради некоја причина, мислевте дека е ваша должност да се жртвувате. Фокусирајте ја вашата моментална болест на вашиот љубовен живот, бидејќи вашата сакана личност може да биде неутешно осамена.

ШКОРПИЈА
Денот пред нас е полн со динамика. Вие сте на работ од издржливост. Веќе некое време нешто ви пречи на работа, а не сте во можност да му одолеете. Бидете внимателни, безопасна ситуација може да ве доведе до скандал.

СТРЕЛЕЦ
Време е за избор. Отфрлете неколку работи кои веќе некое време ве предизвикуваат голема грижа. Без разлика дали се работи за човечки ресурси или проекти, ве очекува тешка одлука за ограничување, која многу луѓе ќе ги навреди.

ЈАРЕЦ
Мала пауза многу ви значи. Краткорочното полнење со позитивна енергија е потпомогнато од вниманието на саканата личност која несебично ве опсипува денеска. Уживајте во драгоцената пауза, ќе ви треба многу кондиција за претстојните обврски.

ВОДОЛИЈА
Некои семејни обврски не ги исполнивте навреме, па дојде време кога веќе нема одложувања. Наместо да се лутите себеси што си го дозволивте тоа, веднаш фатете се за работа и препуштете ја анализата на ситуацијата за друг, поповолен, ден.

РИБИ
Фокусот е на семејните односи, без разлика дали се работи за вашето семејство или вашиот партнер. Посветеноста е нешто што ве издвојува, но овојпат не сте сигурни дали вашиот ангажман е неопходен. Повеќе би сакале да спиете во слободното време.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.