Дневен хороскоп за четврток, 7-ми април 2022-ра

ОВЕН
Избегнувајте ги контактите со лица кои ве исцрпуваат. Сепак, деловноста не познава такво однесување, па ќе бидете принудени да истрпите неколку состаноци на коишто, и покрај сѐ, ќе дознаете неколку позитивни новини кои лично ве афирмираат.

БИК
Неискреноста во вашете опкружување станува неподносливо. Не ја фрлајте вината на другите, бидејќи тие ве лажат само толки колкуи што самите вие сакате да бидете излажани. Размислете, можеби со своите ставови сте принудиле некого на такви потези.

БЛИЗНАЦИ
Вашиот однос кон обврските се чини премногу опуштен. Извршувајте ја работата поодговорно и без многу зборување. Ретко кој знае дека вашето шегобијство, всушност, е одбранбен механизам, бидејќи не умеете на поинаков начин да ги сокриете стравовите и напнатоста.

РАК
Денот е одбележан со промени на емоционален план. Веројатно причина за сѐ е неважна расправија која прераснала во кавга. Саканата личнсота во овој момент е поупорна од вас, па советот е навреме да се повлечете и стрпливо да ги сочекате вашите пет минути.

ЛАВ
Прифатете ги новите работни обврки коишто десега немавте можност да ги извршувате. Имате шанса да соработувате со луѓе на коишто вашиот начин на работење можебио има е премногу конзервативен. Доколку истраете во своите намери, ви следува награда за вложениот труд.

ДЕВИЦА
Ве загрижи неповолна вест од странство. Не реагирајте веднаш, туку прифатете компромис кој ќе ви се исплати. Со саканата личност бидете трпеливи и не инсистирајте на своите ставови, особено доколку таа поведе сериозен разговор.

ВАГА
Немате рационално објавснување поради што ја припуштивте деловнаа понида којашто сега ви избега. Во врска со тоа ве очекува разговор во кој нема да ви биде пријатно. Ќе дибиете нова шанса доколку подготвено ги поднесете критиките и понудите логично оправдување.

ШКОРПИЈА
Иако сте свесни за тежината на финансиската ситуација, тоа не ве спречува да ја уппотребите сета своја креативност и извесна сума пари да потрошите на ситни задоволства коишто ќе ги споделите со драги луѓе. Тоа е единствениот начин денеска да се орасположите.

СТРЕЛЕЦ
Ве измачуваат стравовите. Животот си го организирате на ничин кој само вам ви е јасен, а тоа ве изложува на критики од блиските. Не сте расположени за убедување и долги исцрпувачки разговори, а без тоа не постои поинаков начин да се оправдате себеси. Бидете потолеранти.

ЈАРЕЦ
На прагот сте на промена со којашто завршува една фаза од вашиот живот. Не очекувајте брзи решениеја, бидејќи трансформацијата ќе потрае. Покрај тоа, пред вас е контакт со постара личност коајшто во животот ви носи добри можности и важни животни лекции.

ВОДОЛИЈА
Иако не сте премногу романтично расположени, можна е неочекувана средба со некој кој некогаш играл важна улога во вашиот љубовен живот. Во текот на преписката ќе добиете увид во тоа колку денеска ви значи таа личност.

РИБИ
Ви стасуваат долговите коишто сте ги направиле одамна. Сознанието пристигнува преку писмена опомена којашто ќе ве вознемири. Пред да ве обземе панија, направите нова пресметка и план со кој ќе се извлечете од оваа ситуација.