Дневен хороскоп за недела (08.09.2019)

69

ОВЕН

Работа: Комуникацијата со вашите блиски соработници станува отежната, постојат проблеми.

Љубов: Не ви е лесно да бидете сосема отворени по прашањето на своите емоции, но тоа треба да го менувате.

Здравје: Избегнувајте цигари.

БИК

Работа: Ве очекуваат некои убави вести кои ќе ви бидат надеж за подобра иднина.

Љубов: Отворено покажувате дека сте подготовени со личноста да работите вашиот однос да напредува.

Здравје: Водете сметка околу внесот на шеќери.

БЛИЗНАЦИ

Работа:Ве очекуваат некои нови компликации. Бидете подготвени денеска, ќе ви требаат многу нерви.

Љубов: На прво место ви е искреност помеѓу вас и саканата личност.

Здравје: Низок притисок.

РАК

Работа: Водете сметка околу рабогите кои во минатото ви останале недовршени. Време е да се посветите на своите обврски.

Љубов: И натаму не сте сигурни дали сакате сериозна врска, или само авантура. Не сте подготвени за промени.

Здравје: Имате многу енергија.

ЛАВ

Работа: Немојте да влегувате во нови преговори денеска. Потрудете се да ги одложите важните одлуки.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа засега делува дистанцирано, па не ви е лесно да и пријдете.

Здравје: Чувствителни коски и кичма.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да не сте подготвени за големи работни промени, иако предчувствувате дека дошло време за тоа.

Љубов: Пред вас е шанса да ја поправите комуникацијата со личноста која ви значи и да почнете од почеток.

Здравје: Внимавајте околу внесувањето на течности.

ВАГА

Работа: Не ве очекува добар ден за работа па би било најдобро на ова поле да не ризикувате премногу.

Љубов: Ако имате партнер, ве очекува период во кој ќе имате мали проблеми околу комуникацијата со него.

Здравје: Проблеми со холестерол.

ШКОРПИЈА

Работа: Не сте задоволни од околностите во кои се наошате, и сакате да го менувате работното место. Чувствувате дека е време за такво нешто.

Љубов: Не сакате да го изгубите партнерот и подготвени сте да се потрудите вашиот однос да се смени на подобро.

Здравје: Проверувајте го крвниот притисок.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Под голем притисок сте и не ви е нималку лесно да ги решите сите проблеми кои ги имате.

Љубов: Покажете и на саканата личност да имате искрени чувства кон неа и дека сте подготвени да бидете тука за неа.

Здравје: Можна главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е шанса на ова поле да го остварите посакуваниот напредок. Судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: Немојте да очекувате сериозна врска или почнување на претерано важни случувања.

Здравје: Посетете лекар.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе бидете задоволни од работната ситуација. Може да очекувате дека ќе успеете да ги остварите своите амбиции.

Љубов: Можно е да немате доволно доверба во саканата личност и од таму почнуваат сите проблеми во врската.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

РИБИ

Работа: Ќе ги решите проблемите кои ве кочеле во работна смисла. Доаѓаат подобри времиња.

Љубов: Имате стабилен однос со личноста која ви значи на ова поле и не планирате големи промени.

Здравје: Водете сметка околу желудникот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.