25 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020

Дневен хороскоп за петок (12. јули 2019)

105

Работа: Доколку денеска се впуштите во ризични работи, ќе имате проблеми во иднина. Водете сметка.

Љубов: Не ви е лесно да најдете партнер со кој сакате нешто сериозно.

Здравје: Добро.

БИК

Работа: Препорака е денеска да се позанимавате со важни обврски кои ги имате и да се посветите на работата за да остварите добри резултати.

Љубов: Денешниот ден не ви е претерано поволен за нова врска, ниту за љубов генерално.

Здравје: Одморајте.

 

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да прифатите шанса за напредување и дека ќе покажете да верувате дека сте вредни.

Љубов: Ве очекува период на нови познанства и љубовни промени. Надевајте се на пресврти.

Здравје: Водете сметка околу забите.

 

РАК

Работа: Патувањето кое го планирате би можело да тргне по план. Ќе бидете задоволни од околностите на ова поле.

Љубов: Уживате во необврзувачки средби и не сте подготвени за нешто повеќе. Можна е авантура.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ЛАВ

Работа: Ви се стабилизира полето финансии и тоа ве прави среќен. Можно е веќе да размислувате за некои нови вложувања.

Љубов: Саканата личност ви покажала колку и значите. Ве очекува добар ден.

Здравје: Чувајте го уринарниот тракт.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува склопување на нов договор на ова поле. Ќе бидете задоволни од соработката која ќе ја почнете.

Љубов: Ако сте планирале брак, пред вас е добар период. Саканата личност ќе покаже чувства.

Здравје: Наклонетост кон иритации на кожата.

ВАГА

Работа: Многу ви е важно да се покажете во добро светло на новите разговори со работа. Работете на остварување на добра репутација.

Љубов: Потребно ви е ново познанство за да го „оживеете“ љубовно поле.

Здравје: Можен пад на имунитетот.

ШКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате опуштен ден, во кој нема да имате големи проблеми на работно поле.

Љубов: Во разговорот со личноста која ви значи ќе бидете нежни и романтични.

Здравје: Одлична ситуација имате на ова поле.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, очекувајте прилика да ги зголемите вашите приходи.

Љубов: Ако сте во брак, партнерот ви е посветен и имате добар однос. Пред вас е добар период.

Здравје: Стомакот ви е чувствителен.

ЈАРЕЦ

Работа: Денешниот ден ви носи многу позитивна енергија и очекувајте дека ќе бидете генерално задоволни од околностите.

Љубов: Очекувајте интересен ден за нови познанства.

Здравје: Избегнувајте цигари.

ВОДОЛИЈА

Работа: Подобрување на заработката која ви доаѓа ќе биде за вас многу значаен момент. Ве чека добар ден.

Љубов: Не сте во дилема и знаете што сакате од емотивниот однос во кој сте. Имате јасни цели.

Здравје: Чувствителен е пределот околу вратот и грлото.

РИБИ

Работа: Можно е да бидете незаинтересирани за новите случувања на ова поле. Потребен ви е слободен ден за одмор.

Љубов: Саканата личност е подготвена да ви ги покаже своите чувства.

Здравје: Проблеми со несвестица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.