Дневен хороскоп за петок (14. февруари 2020)

91

ОВЕН

Работа: Новите околности водат кон добри промени на ова поле. Судбината ви е наклонета.

Љубов: Се повеќе се приближувате кон личноста која делува како неочекуван избор на партнер за вас.

Здравје: Покачена температура.

БИК

Работа: Вашата работа се повеќе ви создава притисок и имате впечаток дека, конечно, сте подготвени за промени.

Љубов: Пред вас е период во кој ќе бидете подготовени со саканата личнос да планирате промени врзани за иднината.

Здравје: Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред ваас е добар ден за работ. Можете да очекувате дека ќе успеете да остварите позитивни промени.

Љубов: Ако сте заинтересирани за нови познанства, би можеле да имате некоја нова средба денеска.

Здравје: Одлично се чувствувате.

РАК

Работа: Може да очекувате поволни околности кога е во прашање вашата работ. Ве очекува добар ден.

Љубов: Имате шанса да започнете нова врска со личноста која ќе покаже дека е подготвена за нешто сериозно со вас.

Здравје: Потрудете се да создавате здрави навики.

ЛАВ

Работа: Вашата комуникација со колегите станува се подобра. Со време ќе успеете да остварите сосема позитивна атмосфера во колективот.

Љубов: Сакате да излезете од врска во која не сте повеќе задоволни.

Здравје: Без проблеми со здравјето.

ДЕВИЦА

Работа: Работната атмосфера станува се подобра и многу сте задоволни поради тоа. Ве очекува поволен период.

Љубов: Чувствувате голема доза на страв кога е во прашање шансата да се впуштите во нова врска.

Здравје: Чувствителен желудник.

ВАГА

Работа: Доколку влегувате во нова работна соработка, треба добро да ги проверите сите услови кои прифаќате.

Љубов: Подготвени сте за промени и за нови познанства. Ви здодеало веќе да бидете сами.

Здравје: Имате многу енергија во себе.

ШКОРПИЈА

Работа: Цврсто верувате во тоа дека е можно остварување на работните цели кои ги имате, и имате намера да продолжите да се трудите.

Љубов: Може да очекувате позитивни околности во односот со саканата личност.

Здарвје: Време е за редовна лекарска контрола.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Дошло време да покажете подготвеност на работното поле да превземете одредени жртви на себе.

Љубов: Денешниот ден е поволен за љубов и нови познанства, ако сте слободни.

Здравје: Чувствителност во делот на вратот и рамената.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе ви се укаже шанса да остварите подобра заработка. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од ситуацијата.

Љубов: Сигурноста во себе ве чини уште пошармантен. Очекувајте шанса да ја освоите симпатијата.

Здравје: Водете сметка околу хормоните.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не може да бидете потполно посветени на своите работни цели, затоа што ви недостасува концентрација.

Љубов: Очекувајте поволен период за вашиот однос со саканата личност. Станува се поблиски.

Здравје: Главоболка.

РИБИ

Работа: Иако сте подготвени да бидете максимално подготовени за работата, не успевате сите обврски да ги завршите на време.

Љубов: Нервозни сте, и не ви е лесно со саканата личност да најдете компромис.

Здравје: Несоница.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.