12 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020

Дневен хороскоп за петок (21.06.2019)

68

Работа: Ве очекуваат мали несогласувања со соработниците. Генерално овој ден не е поволен.

Љубов: Нема нови промени на ова поле. Денеска денот е статичен, а вам ви е помалку здодевно.

Здравје: Чувствителен грбот.


БИК

Работа: Премногу очекувате од соработниците кои не размислуваат на ист начин како вие. Можно е време да ги земете работите во своите раце.

Љубов: Чувствувате дека партнерот бил неискрен во врска со некои работи. Време е да поразговарате.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекуваат проблеми на работното поле. Многу работи ве оптоваруваат и не се чувствувате добро поради тоа.

Љубов: Срамежливи сте, и тешко ви е да покажете што навистина чувствувате кон личноста во која сте вљубени.

Здравје: Урогениталниот тракт е чувствителен.


РАК

Работа: Не е поволен ден за нови случувања за нови одлуки ули било какви важни работни промени.

Љубов: Посветени сте на саканата личност и ќе направите се што можете да ја докажете својата љубив и приврзаност.

Здравје: Алергиите ве мачат.


ЛАВ

Работа: Ве очекуваат мали компликации, па подгответе се за ден во кој ќе има и стресови и тензии околу вас.

Љубов: Се двоумите околу нови одлуки. Саканата личност ќе покаже дека е подготвена на драстични промени.

Здравје: Кожата ви е наклонета кон иритации.


ДЕВИЦА

Работа: Организациските споснобност во главно ви се силна страна, но денеска ниту тоа не ви оди од рака.

Љубов: Имате грижа на совест затоа што не сте биле сосема искрено кон партнерот. Време е работите во вашата врска да ги разјасните.

Здравје: Пад на имунитетот.


ВАГА

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да најдете решение за работните проблеми кои се околу вас.

Љубов: Можно помирување со личноста која ја сакате. Ако сте слободни, ќе имате ново познанство.

Здравје: Болки во грлото.


ШКОРПИЈА

Работа: Успешно ги решавате сите недоумици. Одлуката која сега ќе ја донесете може да биде од големо значење.

Љубов: Ве очекува прилика да ја освоите личноста која ви значи веќе долго време.

Здравје: Чувајте се од грип.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Не сте подготвени за драстични промени на ова поле, туку она што го правите оди постепено, чекор по чекор.

Љубов: Саканата личност не е подготвена да ви го покаже своето мислење отворено, а тоа ве оддалечува и ве лади од нејзе.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.


ЈАРЕЦ

Работа: Очекувате нови случувања на ова поле. Не сакате да зависите од други, за вас контролата е многу важна работа.

Љубов: Партнерот ви покажува дека сака повеќе време за себе и повеќе слобода, а тоа нималку не ви се допаѓа.

Здравје: Мал пад на имунитетот.


ВОДОЛИЈА

Работа: Успешно ќе ги извршите важните работни задачи. Надевајте се на генерално позитивен ден.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа некој кој кон вас не покажал било каков облик на наклонетост.

Здравје: Нема проблеми.


РИБИ

Работа: Не се подготвени за промени на ова поле, туку сметате дека ќе ви биде подобро и посигурно ако ја задржите сегашната работа.

Љубов: Сакате фамилија, но не сте пронашле адекватен партнер за такво нешто. Дајте си себе си време.

Здравје: Намалете го стресот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.