Дневен хороскоп за петок, 22 мај 2020 година

76

ОВЕН

Работа: Премногу се потпирате на другите луѓе и не ви е лесно некои работи да ги превземете на себе и сами да ги завршите.

Љубов: Ќе запознаете личност која во вас ќе разбуди радозналост, но и чувство на несигурност и страв.

Здравје: Хронични проблеми.

БИК

Работа: Денеска може да донесете пресудни одлуки за вашата иднина. Пред вас е добар ден.

Љубов: Се чувствувате осамено иако сте во врска и не сте задоволни од односот со партнерот.

Здравје: Нервниот систем е чувствителен.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Многу веројатно е да морате да менувате некои работи на полето работа во следниот период.

Љубов: Сфаќате дека партнерот сака да му бидете максимално посветени и неговата посесивност ви пречи.

Здравје: Проблеми со уринарниот тракт.

РАК

Работа: Финансискии пресврти ви носат стрес и тензии и чувствувате дека тлото под нозете ви бега.

Љубов: Можно е да имате проблеми во врската поради партнерот кој не е искрен кон вас.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ЛАВ

Работа: Можно е да правите големи грешки кога е во прашање работа и ќе ви биде потребно доста време да ги исправите.

Љубов: Ве очекува поволен ден за почетокот на врска со вашата симпатија.

Здравје: Проблеми со главоболка.

ДЕВИЦА

Работа: Дошло време да се посветите да ја проширите својата работа и некои работи ги менувате на подобро.

Љубов: Свесни сте колку маани има вашиот партнер, и го прифаќате без оглед на се затоа што навистина го сакате.

Здравје: Проблеми со хроничен умор.

ВАГА

Работа: Можно е долго да чекате на остварување на работен проект кој ќе ви донесе подобрување на финансиите.

Љубов: Моментално љубовта не ви е на прво место, туку сте свртени кон некои други работи.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

ШКОРПИЈА

Работа: Вие не сакате да се прилагодувате кон другите и на работното поле да најдете најдобро можно решение.

Љубов: Вашата врска со саканата личност полека доаѓа до неповолна фаза и ви се јавуваат нови проблеми.

Здравје: Добро.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Ќе имате повеќе слободно време во текот на денешниот ден затоа што не ве очекуваат голем број обврски.

Љубов: Се повеќе сте сигурни дека крај моменталниот партнер и сакате да остварите стабилност на љубовното поле.

Здравје: Можни проблеми со алергии.

ЈАРЕЦ

Работа: Ифрустрирани сте поради однесувањето на своите соработници и на работното поле имате многу нервози и проблеми.

Љубов: Моментално ви е убаво со партнерот и се чувствувате добро кога поминувате време заедно.

Здравје: Проблеми со варењето.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ако сте биле во караница со некој од колективот, сега ве очекува шанса да најдете компромис.

Љубов: Убаво се сложувате со саканата личност и уживате во моментите кои ги минувате заедно.

Здравје: Проблеми со притисокот.


РИБИ

Работа: Можно е прилично брзо да донесете многу важна одлука и подоцна ќе се каете за истата.

Љубов: Денешниот ден е поволен по ова прашање. Пред вас се убави промени.

Здравје: Настинка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.