Дневен хороскоп за петок, 24 декември 2021 година

ОВЕН

Сегашните околности ги надминуваат сите очекувања. Потребно ви е многу трпение за да ги надминете присутните тешкотии. Партнерот се обидува да ви даде некои забелешки, но вие не му дозволувате да зборува. Болка во ‘рбетот.

БИК

Не сте сигурни дали да ја прифатите понудата за соработка со странски држави, ја одложувате одлуката. Оние кои се во брак се склони кон конфликти со партнерот. Сепак, внимавајте некои зборови да не ги продлабочат старите рани. Промена на расположението, нестабилност.

БЛИЗНАЦИ

Не сте задоволни од ситуацијата на работа, бидејќи истите проблеми постојано се повторуваат. Пожелна е неодамнешна промена. Ве очекува бурен ден доколку вашиот емотивен партнер припаѓа на некој од огнените знаци на зодијакот. Висок крвен притисок.

РАК

Можно е денес да имате среќа да ја напуштите работата порано. Вашата сакана максимално ќе ви се посвети, можете да имате многу убав ден и романтична вечер. Има потреба од размена на нежности, чувства. Бидете физички поактивни.

ЛАВ

Не донесувајте избрзани одлуки. Денес едноставно немате можност да ја направите вистинската проценка. Стабилни брачни односи. На оние што се слободни малку им е досадно. Проблеми со главоболка. Долго време сте под стрес.

ДЕВИЦА

Бидете максимално посветени и направете се што можете за да работите што е можно повеќе.Денес лесно можете да освоите личност која ви се допаѓа, само треба да го направите првиот чекор.Проблеми со белите дробови.

ВАГА

Не прифаќајте повеќе работа отколку што можете да направите. Ако ги преувеличувате своите способности, на крајот може да зажалите. Емоционалните проблеми се потешко се решаваат, размислувате за раскинување. Чувствителни гради.

ШКОРПИЈА

Можете да очекувате потежок, поисцрпувачки ден. Само вас ве очекуваат многу обврски. Сакате да се опуштите во прегратката на саканата личност, без премногу разговори и размислувања. Погрижете се за внесот на течности, како и за внесот на минерали.

СТРЕЛЕЦ

Попладневните часови ви се попогодни за патување, но и за решавање на документацијата.Се о бидувате да ја подобрите комуникацијата со саканата личност. Подготвени сте да бидете поотворени и искрени со неа. Можни проблеми со алергија.

ЈАРЕЦ

Ќе имате малку повисоки трошоци. Сепак, некако ќе успеете да ја балансирате ситуацијата на полето на финансиите. Може да имате многу интересна комуникација со личност која неодамна сте ја запознале. Намалете го внесот на масна храна главно поради холестеролот.

ВОДОЛИЈА

Ќе имате среќа и ќе добиете совет и поддршка од некој што ви треба за ова. Поволен ден за вас. Партнерот поставува јасни правила во емотивната врска до кои треба да се придржувате. Болка во грбот.

РИБИ

Не форсирајте ништо денес, оставете сè да помине во најдобар ред. Следниот ден ќе можете да ги реализирате вашите планови. Се чувствувате прилично лошо бидејќи мислите дека партнерот на некој начин ве уценува емотивно. Можни се проблеми со црниот дроб.