Дневен хороскоп за петок (3 април 2020)

55

ОВЕН

Работа: Среќни сте поради тоа што сте ги постигнале своите цели на работното поле. Очекувајте позитивен ден.

Љубов: Ви се допаѓа личнсот која на некој начин е дистанцирана од вас.

Здравје: Внимавајте што јадете, чувствителен е стомакот.

БИК

Работа: Поволен период за нови случувања на ова поле. Очекувајте позитивни пресврти.

Љубов: Можно е партнерот да покажал чувства и нежност кои ви биле потребни.

Здравје: Проблеми поради нервоза.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате опуштен ден во кој ќе успеете да остварите подобра ситуација на полето работа.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека е подготвена за нови промени во вашиот однос. Можно е да сонувате за деца и фамилија.

Здравје: Ве мачи киселина.

РАК

Работа: Имате пресврти кои не ги очекувате но тие ќе ви навестат еден подобар пат.

Љубов: Ви пречи однесувањето кој го покажува вашиот партнер. Односот кој го имате станува напнат и не знаете кое е решението.

Здравје: Барајте совет од лекар.

ЛАВ

Работа: Доста работи се неизвесни и чувствувате дека имате многу потешкотии кои сега ќе мора да ги решите.

Љубов: Личноста која ви се додворува покажува дека е подготвена со вас да прави сериозни планови за заедничка иднина.

Здравје: Проблеми со очите.

ДЕВИЦА

Работа: Поволен ден за нови планови. На полето работа ќе ви се укаже шанса за некоја нова соработка.

Љубов: Не знаете како да реагирате на провокациите кои ви ги нафрла саканата личност.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

ВАГА

Работа: Подготвени сте да покажете дека сте одговорни и дека ќе дадете се од себе за да ги остварите вашите амбиции.

Љубов: Во текот на денешниот ден ве очекува поволен период за љубов.

Здравје: Мали проблеми со кожата.

ШКОРПИЈА

Работа: Очекувајте прилика за нова работа доколку сте во потрага за истата. Судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: Ќе направите се што е од вас за да ги остварите своите желби.

Здравје: Јавете се кај лекар поради контрола.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Склопување на нов договор би можел да ви отвори нова врата кога е во прашање вашата работа.

Љубов: Ако сте слободни, надевајте се на позитивни околности на полето емоции.

Здравје: Одлично.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате многу обврски, па важно е да направите добра организација.

Љубов: Емотивната ситуација би можела да ви биде нестабилна доколку сте во врска со личност која е зафатена.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ВОДОЛИЈА

Работа: Низ среќни околности доаѓате до нови работни прилики, но и до нови информации кои ви се значајни.

Љубов: Новата љубов е пред вас и може да се надевате на остварување на среќа.

Здравје: Менувајте ги лошите навики.

РИБИ

Работа: Ве очекува фаза во која ќе бидете задоволни од околностите на полето работа. Пред вас е поволен период.

Љубов: Имате доверба во вашиот партнер. Очекувајте дека ќе успеете да остварите добар однос.

Здравје: Добро се чувствувате.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.