Дневен хороскоп за понеделник, 28 септември 2020 година

111

ОВЕН

Работа: Без да се двоумите, ги користите фамилијарните врски за да ја унапредите работата.

Љубов: Односот со партнерот е специфичен. Додека вие максимално уживате во љубовта, и сигурни сте во своите емоции, тој не е сигурен дека сте вие вистинска личност за него.

Здравје: Солидно здравје.

БИК

Работа: Самоуверени сте и успешни кога се работните планови во прашање. Имате тајна поддршка за плановите.

Љубов: Немате комуникација со партнерот и околу тоа воопшто не се вознемирувате.

Здравје: Внимавајте на количината на храна која ја внесувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Потиштени сте и успевате да ги решите насобраните проблеми на работа.

Љубов: Задоволни сте на ова поле. Вашите емоции се постојани и интензивни. Ја пружате неопхдната поддршка.

Здравје: Слаби сте во физичка смисла.

РАК

Работа: Нетрпеливи сте што побрзо да ги спроведете во дело работните планови. Во таа брзина правите грешки.

Љубов: Партнерот е непресушен извор на љубов и поддршка. Се потпирате на него.

Здравје: Внимавајте на повреди.

ЛАВ

Работа: Комуникацијата не ви оди од рака. Не само што не успевате да постигнете договор, туку доаѓа до прекин на соработката.

Љубов: Премногу ја форсирате врската, и тоа на партнерот му пречи.

Здравје: Можна главоболка.

ДЕВИЦА

Работа: Ви паѓа случајно генијална идеја на памет и го решавате работниот проблем кој долго ве мачеше.

Љубов: Емотивно не сте задоволни. Се каете поради грешките кои сте ги направиле во минатото.

Здравје: Солидно.

ВАГА

Работа: Имате јасна визија што сакате да постигнете и на кој начин.

Љубов: На полето љубов ви следува иненадувачко познанство со личност која или не е од вашето место, или дури има врска со странство.

Здравје: Задоволни сте со здравјето.

ШКОРПИЈА

Работа: Ја користите предноста на тимската работа. Колегите ви помагаат да ги надминете одредените потешкотии.

Љубов: Вашите емоции се ваше богатство. Задоволни сте на емотивното поле.

Здравје: Грлото е чувствително.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Правите работни планови за идната недела.

Љубов: Се гледате со партнерот, но тој е нервозен и има преголеми очекувања од вас.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

ЈАРЕЦ

Работа: Главен проблем што не сте прилагодливи. Не успевате да остварите договор со колегите.

Љубов: Емотивно сте задоволни и гледате што повеќе време да минете со партнерот.

Здравје: Проблеми со нервите.

ВОДОЛИЈА

Работа: Остварувате заедничка соработка со колегите. Ви се допаѓа нивниот став.

Љубов: Ова поле е лошо прикажана. Многу сте несигурни и љубоморни и со тоа го одбивате партнерот.

Здравје: Што се однесува до здравјто, редовната терапија дава ефекти.

РИБИ

Работа: Комуникативни сте, и сакате да слушнете идеи и размислувања на колегите. Во опуштена атмосфера ги постигнувате сите цели.

Љубов: Во емотивната ситуација сте преплавени од емоции и во нив максимално уживате.

Здравје: Стабилно здравје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.