Дневен хороскоп за понеделник

133

ОВЕН

Работa: Дојде време да ја покажете својата подготвеност на компромис. Вашиот цврст карактер може да донесе проблеми.

Љубов: Денешниот ден е поволен за нови познанства и флерт, кој ќе прејде во врска.

Здравје: Пределот околу вратот ви е чувствителен.

БИК

Работа: Ќе ви се пружи шанса за подобрување на финансиската ситуација. Немојте да бидете брзи во обидот да ја искористите.

Љубов: На полето на љубовта во текот на денешниот ден ве очекуваат среќни околности.

Здравје: Поведете сметка околу хормоните.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не можете да бидете потполно посветени на работата од замор кој се повеќе го чувствувате. Би било најдобро да направите пауза.

Љубов: Нема да почнете нова врска, но можно е да имате флерт.

Љубов: Можна главоболка, здравјето ви е чувствително.

РАК

Работа: Иако обично сте вредни, денеска и најмалите обврски ви паѓаат некако тешко. Претходниот период некако ве изморил.

Љубов: Нервозни сте и секоја ситница ви пречи. Поради тоа влегувате во беспотребни расправии со партнерот.

Здравје: Несоница.

ЛАВ

Работа: Генерално добар ден. Задоволни сте од својата работа и не гледате потреба било што да менувате.

Љубов: Ќе почнете да покажувате интерес за личност од вашата блиска околина или од соседството.

Здравје: Потребно ви е опуштање.

ДЕВИЦА

Работа: Доколку очекувате промена на работното место, денеска може да ви донесе нова прилика. Притоа ќе имате успех.

Љубов: Љубовта меѓу вас и партнерот е силна и двострана, но очекувајте и проблеми.

Здравје: Проблеми со грбот.

ВАГА

Работа: Ако се надевате на помош од некој колега, ќе бидете разочарани. Денеска сите обврски ќе бидат на вас.

Љубов: Се чувствувате навредени поради малку доверба која саканата личност ја покажува кон вас.

Здравје: Мали проблеми со нервниот систем.

ШКОРПИЈА

Работа: Бидете подготвени за напорен ден и „вооружајте“ се со трпение. Атмосферата ќе биде напната и ќе се појават проблеми.

Љубов: Вашите големи очекувања создаваат тензии во врската. Бидете реални.

Здравје: Кожата ви е чувствителна.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Денес ќе ве следи среќа во остварување на било која цел која себе си ќе си ја поставите. Добро искористете го денешниот ден.

Љубов: Чувството на слобода во кое уживате во моментов ви е поважно од влегување во нова врска.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа: Ги разгледувате сите можни начини да ја зголемите вашата заработка. Можно е да го проширите капацитетот на вашата работа.

Љубов: На саканата личност треба да и пружите повеќе разбирање и поддршка во тешките моменти.

Здравје: Мали проблеми со крвотокот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можни се потешкотии околу вработувањето, или прекин на работниот однос доколку сте вработени.

Љубов: Вашиот партнер почнува да го покажува своето вистинско лице кое воопшто не ви се допаѓа.

Здравје: Алергии.

РИБИ

Работа: Во вашето работно опкружување настануваат проблеми кои никако не се ваша вина, али поради нив и вие ќе трпите последици.

Љубов: Ве очекуваат изненадувачки промени. И самите ќе бидете вчудоневидени од некои случувања.

Здравје: Повеќе витамини.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.