Дневен хороскоп за сабота (07.09.2019)

62

ОВЕН

Работа: Поголеми проблеми ќе немате денеска. Може да очекувате сосема мирен и опуштен ден.

Љубов: Пред вас се љубовни промени во кои ќе уживате. Саканата личност ви е максимално посветена.

Здравје: Чувствителни сте денеска.

БИК

Работа: Не ви е лесно да излезете на крај со сите работни проблеми, потребна ви е нечија помош.

Љубов: Не сте сосема отворени кон саканата личност и она тоа го приметува. Може да очекувате дека ќе имате некои несогласувња во врската.

Здравје: Несоница.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е во претходниот период да сте имале доста проблеми, но сега настапува фаза на олеснување.

Љубов: Полето флерт ви е добро поставено и може да очекувате дека ќе бидете задоволни.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

РАК

Работа: Ве очекува прилика да ги покажете своите амбиции. Ќе успеете да ги остварите зацртаните цели.

Љубов: Очекувајте интересно познанство со личност која ќе го покаже својот интерес кон вас.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ЛАВ

Работа: Доколку се занимавате со работи поврзани со комуникација, можно е да постигнете значаен успех.

Љубов: Може да очекувате интересна љубовна средба со личност која ја познавате веќе долго време.

Здравје: Ќе ви годи прошетка.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува поволен период за остварување на работен напредок. Судбината е на ваша страна ако се занимавате со приватна работа.

Љубов: Пред вас е одличен ден за ново познанство кое може да биде значајно.

Здравје: Добро.

ВАГА

Работа: Очекувајте разрешување кога е во прашање вашето поле на работа. Ќе имате доста среќа.

Љубов: Ве очекува интересно познанство во кое ќе уживате. Можно е да се работи за авантура.

Здравје: Стабилна ситауција на ова поле.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да добиете шанса да напредувате кога е во прашање ова поле. Ве очекуваат нови прилики и можности.

Љубов: Ве очекува флерт со личност која ќе ви покаже дека е подготвена за сериозна врска.

Здравје: Чувствителна бешика.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Се потпирате на своите соработници и подготвени сте да покажете иницијатива за почнување на нови проекти.

Љубов: Саканата личност ви покажува дека е подготвена вашата врска да напредува, а на вас е да одлучите дали го сакате истото.

Здравје: Добро.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате некои важни работни договори во план. Може да очекувате дека судбината ќе ви биде наклонета.

Љубов: Очекувајте добар однос со личноста која ви значи. Пред вас е одличен период за љубов.

Здравје: Пад на иминутетот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Нема да имате премногу работа и обврски во текот на денешниот ден. Ќе имате прилика малку да се одморите.

Љубов: Може да се надевате на средба со вашата симпатија. Наскоро би можело да дојде до почеток на врска.

Здравје: Пролазна аритмија.

РИБИ

Работа: Нови случувања ве очекуваат, ви се пружа шанса да направите големи промени.

Љубов: Односот со саканата личност постепено напредува и сте искрени еден кон друг.

Здравје: Водете сметка околу стомакот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.