Дневен хороскоп за сабота, 11-ти мај 2024-та

ОВЕН
Пазете се од интриги на работното место предизвикани од зависта на колега, поради вашата активност, способност лесно да ги надминете вашите задачи и поради вашата непобитна компетентност. Не верувајте во советите кои имаат цел да ве збунат. Одете дома после работа. Денот ви е поволен. Тоа ви ветува душевен мир. Потпрете се на себеси.

БИК
Внимателната и добро испланирана работа ви носи успех и материјална благосостојба. Пазете се од нови познанства кои ќе ве разочараат. Деловните разговори бараат ваша најголема претпазливост. Ќе си наштетите затоа што сте премногу тврдоглави и можеби ќе кажете нешто што ќе ве повреди.

БЛИЗНАЦИ
Наутро ќе бидете лути затоа што сте принудени да соработувате со луѓе коишто не ви се допаѓаат како интелект. Бидете внимателни со новите деловни познаници. Прифатете ја позицијата на вашите претпоставени за промени. Ако сакате да ја освоите почитта на сите, не се лутете, иако тие ви предизвикуваат привремена напнатост и непријатности.

РАК
Бидете смирени и избегнувајте расправии кои можат да доведат до проблеми и расправии кои ќе ви пречат во работата, како и способност да се справите со преземените обврски, поради различното мислење со колегите. Пазете се од екстремни изјави. Денеска сте подложни на пресврти на судбината. После работата, најдобро е да се приберете дома.

ЛАВ
Ве предупредуваме за неочекувани пресврти. Вашите колеги ги поддржуваат вашите напори и ви гарантираат професионален успех, но на вас е да не ги трошите добрите можности. Брзањето е непожелно. Направете пријатна атмосфера на работното место. Бидете фокусирани на вашите задачи за да избегнете неуспеси и финансиски загуби.

ДЕВИЦА
Тешкотиите на работното место воопшто не треба да ви пречат. Успешно ќе се справите со вашите задачи и ќе ги докажете своите вештини. Справете се со вашите непријатели и подобрете ја вашата материјална состојба. Нема да ви недостигаат предлози за патувања, поврзани со проширување на бизнисот кои може да бидат неочекувани, но сепак земете ги предвид.

ВАГА
Сè уште се справувате со нерешени прашања кои ќе влијаат на вашата самодоверба и може да го променат вашиот личен живот. Вашата желба да им користите на луѓето нема да ги задоволи блиските. Решивте да направите промени на вашето работно место по секоја цена, но прво разговарајте за нив со колегите. Не верувајте во погрешни совети, верувајте во вашата интуиција.

ШКОРПИЈА
Ви се дава можност да разгледате нови опции, откривајќи добри професионални изгледи. Брзањето може да биде причина за неуспех на замисленото, доколку заборавите дека трпеливо ги постигнувате целите. Уживате во душевен мир додека работите. Откривате нови извори на приход. Пазете се од озборувања, злонамерни совети и клевети од завидливите колеги.

СТРЕЛЕЦ
Денот ви овозможува да се наполните со нова сила и самодоверба. Не донесувајте конечни и важни одлуки набрзина. Очекувајте промени во вашата финансиска состојба. Дали ќе бидат позитивни, зависи само од вас. Околината на работното место не е особено поволна, бидејќи сте незадоволни од односот на колегите, но сами сте го заработиле.

ЈАРЕЦ
Не е во ваша полза да донесувате важни деловни одлуки без претходно да размислите за нив и да не разговарате за нив со вашите колеги. Во комуникацијата со претпоставените, а особено со колегите, одржувајте смиреност за да не ги заострувате односите без причина. На работното место очекувајте чудни пресврти за кои не сте подготвени. Избегнувајте конфликти за да не останете сами без поддршка.

ВОДОЛИЈА
Пристапете разумно на деловните проблеми кои се појавуваат, а кои лесно се решаваат доколку не се грижите. Работете смирено, уверени во своите способности за да постигнете повеќе од очекуваниот успех. По секоја цена искористете ги вашите добри можности доколку развивате приватен бизнис и сте решиле да го збогатите со нови партнери или со дополнителна активност.

РИБИ
Започнете нови активности откако добро ќе ги обмислите за да бидете сигурни дека вашата одлука е правилна и нема да морате да се справувате со негативни изненадувања. Не пропуштајте ручек и разговори со колегите. Покажете дека го почитувате и го цените нивното мислење. Кажете им на вашите нови колеги дека се согласувате со нивните предлози за промени на работното место.