Дневен хороскоп за сабота, 13.04.2019

135

ОВЕН

Работа: Ве очекува одличен ден кога е во прашање работата. Може да се надевате дека сите околности ќе ви одат во прилог.

Љубов: Емотивна хармонија настапи во вашиот брак и конечно сте задоволни. Пред вас е добар ден.

Здравје: Водете сметка околу внесот на шеќери.

БИК

Работа: Не ви е поволен ден па лесно може да дојде до некои штети на работа или до некои грешки кои сами ќе ги направите.

Љубов: Имате проблем со самодовербата и тоа ве кочи на љубовното поле да остварите подобри желби.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Немојте да се занимавате со било какви „сплетки“ и трачеви, туку фокусирајте се на она што е важно на работа.

Љубов: Тајна врска би можела да ви се случи наскоро, иако можеби вие свесно не сте подготвени.

Здравје: Проблеми со вените.

РАК

Работа: Задоволни сте со ситуацијата и не планирате промени на ова поле. Очекувајте работите да ви течат мирно.

Љубов: Ви се допаѓа особа која сте ја запознале преку пријател.

Здравје: Мали проблеми со нервозата.

ЛАВ

Работа: Очекувајте мали препреки на ова поле, но со доволно упорност се може да надминете.

Љубов: Можно е да владее дистанца помеѓу вас и личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со кичмата и грбот.

ДЕВИЦА

Работа: Околностите во кои се наоѓате се поволни и стабилни. Работата нималку не ве загрижува.

Љубов: Подготвени сте за некоја авантура или необврзувачка врска, потребно ви е освежување од секојдневнието кое ве изморило.

Здравје: Сосема добро.

ВАГА

Работа: Можно е да сте загрижени на полето пари и да не се чувствувате добро кога материјално не сте сосема стабилни.

Љубов: Запознавате личност која ви покажува дека е заинтересирана за вас. Надевајте се на среќа.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе имате мали проблеми кога е во прашање ова поле, можеби денеска нема да ви биде лесно се да решите.

Љубов: Партнерот се однесува поинаку кон вас, и ви се чини дека од негова страна нема повеќе емоција.

Здравје: Сува кожа.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Реагирате според вашата интуиција и ги решавате проблеми благодарение на вашата снаодливост. Поволен ден е пред вас.

Љубов: Очекувајте добра комуникација со личноста која ја сакате. Ќе уживате покрај неа.

Здравје: Немате проблеми.

ЈАРЕЦ

Работа: Денеска сте посветени на приватните проблеми и на работното поле немате доволно концетрација за некои работи.

Љубов: Ви се допаѓа личност која нема така лесно да ја освоите. Потребно ви е трпение.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ВОДОЛИЈА

Работа: Генерално добра ви е ситуацијата. Стабилност владее и се е како што треба.

Љубов: Љубовната ситуација не е онака како што сте сакале. Со партнерот полека се оди надолу.

Здравје: Водете сметка за дебелото црево.

РИБИ

Работа: Пред вас е ден во кој ќе дојдете до нови информации кои ќе ви бидат многу важни.

Љубов: Ве очекува врска која може да биде променлива, нестабилна, но во исто време и интересна и возбудлива.

Здравје: Проблеми со алергии.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.