Дневен хороскоп за сабота, 14-ти мај 2022-ра

91

ОВАН
Премногу сте сериозни. Ден от е совршен да си дадете одмор, да побегнете од работата и да минете часови во друштво на пријателите кои со ништо не ве оптоваруваат. Работата нема да избега, никој нема да забележи дека ве нема, а вие ќе се вратите освежени.

БИК
Претераната фантазија може да ве воведе во искушенија да поверувате во брзата парична добивка. Во тоа може да ве турне разговор со лице кои се наоѓа во странство, а којашто според темпераментот се многу слични на вас. Не занесувајте се со илузиите, придржувајте се до реалноста.

БЛИЗНАЦИ
Се трудите да се претставите како посериозни и позрели отколку што навистина сте. Не потенцирајте ги туѓите ставови, бдиејќи не потекнале од вас, па не би умееле ниту да ги докажете. Придржувајте се до своето мислење, бидејќи него секогаш можете да го браните, дури и тогаш кога не сте во право.

РАК
Атмосферата во вашата дејност станува неиздржливо тензично. Тоа е предизвикано од непријатните вести. Советот би бил на тоа да не му придавата големо значење, бидејќи станува збор за минлив проблем. Оставете ситуацијата да стивна, вашата позиција засега е стабилна.

ЛАВ
Денот не е поволен за започнување нови работи, бидејќи следат неочекувани пресврти и инзенадување. Не впуштајте сте ниту во дискусии и расправи, бидејќи се закануваат да прерасната во жестока казна од којашто можете да го извлечете подебелиот крај. Спокојството побарајте го со добар филм или книга.

ДЕВИЦА
Што и да започнете денеска ќе заврши со хаос. За вас е најпаметно да ги избегнете сите ситауции во коишто би го воделе главниот збор. Доколку во извршувањето на својата дејност користите автомобил, не тргнувајте никаде пред да извршите проверки.

ВАГА
Проблемот за кој денеска дознавте ќе промени многи нешта. Решението е во вашите раце, доколку преземете иницијатива, победете ја својата суета и конечно ставете ги работите на своето место. Додека сѐ не дотерате до совршенство, ќе ви годи повеќе рекреирање.

ШКОРПИЈА
Ве загрижи неповолна вест дојдена од странство. Не скокајте на прва топка, туку прифатете го компромисот, бидејќи ќе ви се исплати. Со саканото лице будете трпеливи и не инсистирајте на своите ставови, особено доколку таа започне сериозен разговор.

СТРЕЛЕЦ
Можеби не сте најдобро расположени за дружење и мешаници, но морате да се подготвите за ненадејни гости, а некои од нив стасуваат од далеку. Вашате безволност може брзо да исчезне кога ќе ве преокупира добрата енергија на вашите пријатели кои не ве заборавиле.

ЈАРЕЦ
Ви пристигнуваат долгови коишто ги направиле во далечното минато. Сознанието стасува преку писмена опомена којашто ќе ве вознемири. Пред да ве зафати паника, направете нов буџет и план со кој ќе се извлечете од новонастанатата ситуација.

ВОДОЛИЈА
Не сте сигурни во која насока да продолжите натаму, па оваа дилема може да предизвика големи главоболки. Немате многу време за двоумење, морате бро да дејствувате. Не дозволувајте да паднете во паника, туку размислувајте креативно и послушајте ја својата интуиција.

РИБИ
Мислите дека само вие се трудите. Иако попрво би пронашле заобиколен пат до заработка, за вас е подобро да се потпрете исклучиво на своите способности, бидејќи успехот ве чека едноставно на тој начин. Бидете претпазливи, ве очекувааат и тешкотии со авторитетите.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.