Дневен хороскоп за сабота, 2-ри март

116

Биковите не се подготвени да се соочат со љубов од минатото, Шкорпиите се импулсивни.

Прочитајте го хороскопот за 2 март.

Овен

Ова ќе биде поволен ден за вас и можете да очекувате позитивно разрешување на ситуацијата на работа.

Доаѓа до интересно познанство со личност со која наскоро можете да почнете љубовна врска.

Полни сте со енергија.

Бик

До крајот на денот ќе ве очекува изненадување на полето на работата. Можно е некои работи да не одат како што очекувате.

Се враќа љубов од минатото иако можеби не сте подготвени за тоа.

Можна е несоница.

Близнаци

Ако сакате да го задржите своето работно место ќе морате да ги поправите грешките кои ги имате направено во претходниот период.

Не сакате да се откажете од врската за која сте свесни дека носи многу проблеми.

Проблеми со нозете.

Рак

Ќе направите се што е потребно за да успеете да ги подобрите околностите на работното место.

Ве очекува интересно познанство со личност која сака сериозна врска.

Внимавајте на внесот на шеќери.

Лав

Разочарани сте и не ви е лесно да бидете истата личност која бевте порано.

Можно е да ве оптоваруваат разговорите со саканата личност. Имате впечаток дека се расположени за кавга.

Можен е хроничен замор.

Девица

Не ризикувајте ништо на полето на работата. Искористете го денот за одмор.

Саканата личност не ви дава доволно внимание и се чувствувате запоставено.

Чувствителен кардиоваскуларен систем.

Вага

Неповолен ден за продажба или било каква трговија. Избегнувајте поголеми потези на полето на работата.

Ако сте во брак, можна е криза.

Проблеми со стомакот.

Шкорпија

Избегнувајте претерано напрегање. Можно е да се соочувате со голем стрес на работа.

Вашето импулсивно однесување ви носи проблеми во љубовта.

Проблеми со дишните патишта.

Стрелец

Финансиите не ви се стабилни и имате потреба да смените нешто околу тоа.

Не сте сигурни во своите чувства. Можни се проблеми со саканата личност.

Внимавајте на штитната жлезда.

Јарец

Нема да успеете да ги остварите своите идеи на полето на работата. Немате поддршка за такво нешто.

Делувате незаинтересирано и партнерот ви префрла дека не сте доволно посветени.

Можна е главоболка.

Водолија

Загрижени сте за работата, но немате толкава голема потреба за грижа.

Во љубовта сте несигурни и љубоморни.

Ве мачи депресија.

Риби

Ќе бидете склони кон кавги.

Трагате по нови познанства, но не сте подготвени сосема да се ослободите од својата срамежливост.

Проблеми со циркулацијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.