Дневен хороскоп за сабота 28-ми ноември 2020

120

ОВЕН

Работа: Се потпирате на интуицијата во текот на носењето на одлуки и се воспоставува дека сте донеле вистинска одлука.

Љубов: Незаинтересирани сте за брачен партнер, но тој и натаму не се откажува од брак.

Здравје: Стабилно здравје.

БИК

Работа: На работа ве очекува нервоза. Сметате дека соработката со колегите е невозможна. Не ви одговора тимската работа.

Љубов: Емотивната сфера е единствената област од која сте задоволни.

Здравје: Нервоза.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ги користите фамилијарните врски за да ја унапредите работата. Новите информации ви овозможуваат работата да ја насочите на вистинската страна.

Љубов: Љубоморни сте и повторно правите непотребна сцена на партнерот и тоа поради исти работи.

Здравје: Стабилно здравје.

РАК

Работа: Работата се развира онака како што сакате. Добивате нова понуда која ви делува привлечно. Сериозно размислувате да ја прифатите.

Љубов: Имате надеж дека односот со брачниот партнер ќе се поправи.

Здравје: Стабилно здравје.

ЛАВ

Работа: Брилијирате како соговорник. Сериозни сте, располагате со факти, и ги убедувате соработниците да ги прифатат вашите идеи.

Љубов: Одлучен ден за ново познанство. Двајцата ќе криете дека се допаѓате еден на друг.

Здравје: Одлично здравје.

ДЕВИЦА

Работа: Ја прекинувате соработката. Не може да разберете дека некој може да има таков неодговорен однос кон работата.

Љубов: Се посветувате на партнерот кој е среќен затоа што сте одвоиле време за него.

Здравје: Проблеми со нервите.

ВАГА

Работа: Ви предстои разговор со надредена личност. Другата страна е незадоволна од вашата работа и ги поддржува вашите планови.

Љубов: Нервозни сте и емотивниот партнер и понатаму ве нервира иако немате комуникација.

Здравје: Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Проблемите на работа се обидувате да ги решите со упорност. Имате прилив на позитивна енергија, па се надевате на поволни резултати.

Љубов: Имате впечаток дека партнерот е идеален, така да од врската сте презадоволни.

Здравје: Иминутетот ви паднал.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува нервирање на работа поради лошиот однос со колегите и лошите финансии. Не успевате да се опоравите од неочекуван трошок.

Љубов: Емотивната сфера и понатаму не ве интересира.

Здравје: Можни проблеми со гениталиите.

ЈАРЕЦ

Работа: Во тајност водите преговори. Се надевате дека ќе резултираат со долготрајна соработка. Засега се развиваат во правец кој вам ви одговара.

Љубов: Конечно, наоѓате малку време да се посветите на партнерот.

Здравје: Стабилно здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Заинтересирани сте за развој на соработката со странците. Тие не делуваат воодушевено на вашиот предлог, но вие не се откажувате од плановите.

Љубов: Одличен ден за ново познанство.

Здравје: Наклонети сте кон промена на расположението.

РИБИ

Работа: Оптиисти сте кога е работата во прашање. Правите големи планови кои не се потпрени на реални процени, но за тоа не сте свесни.

Љубов: Презадоволни сте од односот со брачниот партнер.

Здравје: Стабилно здравје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.