Дневен хороскоп за сабота, 7 октомври 2023година

Овен

Треба да се одморате оваа сабота, и првенствено да се посветите на домашните обврски. Определете ги приоритетите во љубовта, немојте да ги запоставите потребите на другата страна. Одличен ден пред вас да уживате во некои заеднички активности со другата личност. Многу добро здравје.

Бик

Поволен ден за сите видови на комункација, па тоа треба да го искорстите максимално. Со саканата личност ќе ви годи ако заминете некаде. Одите на некое добро место и убаво поминете си. Многу добро здравје.

Близнаци

Внимавјте на непланираните и непотребните издатоци. Ако вложувате во некоја обука или школување, тоа е единствено оправдано. Солиден ден ги очекува оние претставници кои се задоволни со сегашната ситуција во љубовта. Оние другите не треба ништо да форсираат. Чувствително грло.

Рак
Најверојатно голем дел од работните обврски ќе ви бидат дома. Треба малку време да одвоите и за себе. На љубовното поле постои добра енергија од двете страни која носи многу добри можности во најава. Одлично здравје.

Лав

Ако сте планирале домашни обврски, гледајте да ги спроведете, иако ќе бидете нерасположени. Оваа сабота не е поволна да се занимавате со некои минати времиња во љубовта. Гледајте само напред. Потребен ви е одмор.

Девица

Уште еден поволен ден, да бидете ефикасни и успешни, и уште подобро да ги поттикнете другите да го следат вашиот пример. Убав ден за дружење, минете го за некоја прошетка, посета на пријателите. Можни респираторни тегоби.

Вага

Квалитетна, активна работа денеска може да ви донесе убаво чувство на задоволство и професионална сатисфакција како дополнителна мотивација. Можни несогласувања во комуникацијата во љубовта, и тоа ќе го решите смо со искрена посветеност и напор да ги надминете проблемите. Одлично е здравјето.

Шкорпија

Добар ден во најава, да се посветите на некои дополнителни активности во совршување на постоечките вештини. Еве ден кога може да очекувате повеќе ситуации вашите емоции да се „разбудат“. Одлично здравје.

Стрелец

Ако сте решиле денеска да ги средите заостанатите обврски, ќе имате добри услови за тоа, а останатото може да почека за некој друг ден. Слободните во овој знак треба веќе да се во „приказна“ која може да прерасне во сериозна димензија на врска. Пад на имунитетот.

Јарец

Малку да намалите брзина и да одморите, по можност да уживате во некој фамилијарен собир. Ситуацијата на љубовното поле би требало да биде на приближно задоволувачко ниво, благодарение на взаемното внимание и разбирање. Без значајни предупредувања со здравјето.

Водолија

Многу работа пред вас оваа сабота, но причина за загриженост нема, дури и ако некои работи мора да ги враќате на почеток. Вашата професионална ангажираност негативно влијание на емотивниот однос. Покажете доволно разбирање и потреба и кон другата страна. Можни проблеми со кичмата.

Риба

Опуштен ден пред вас. Искористете го да уживате во вашето хоби, или дружба со пријателите. Можно е обновување на некој љубовен контакт од минатото, што не би било лош избор. Одлично здравје.