Дневен хороскоп за среда, 1 јули 2020 година

145

ОВЕН

 Работа: Генерално сте задоволни од околностите на работното поле. Во следниот период е можна некоја понуда од странство.

Љубов: Посветени сте на својот партнер кој ви покажува дека е верен.

 Здравје: Проблеми со коските.

БИК

Работа: Може да очекувате дека денеска ќе имате некои проблеми на работа кои не се ваши, туку на соработниците.

Љубов: Сакате да ги покажете на саканата личност вашите искрени чувства и подготвени сте на романтични гестови.

Здравје: Пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате впечаток дека сите проблеми на полето работа ќе успеете да ги решите со помош на оние кои ве штитат.

Љубов: Очекувајте дека ќе имате нова средба и познанство кое ќе ве води до сериозна врска.

Здравје: Имате полно енергија.

РАК

Работа: Ве очекува период во кој ќе бидете подготвени да направите конкретни чекори за да ја менувате ситуација.

Љубов: Може да имате интересна средба со симпатијата. На вас е шансата да го направите првиот чекор.

Здравје: Болки во стомакот.

ЛАВ

Работа: Пред вас е поволен ден во кој ќе успеете да ги остварите своите работни цели без големи компликации.

Љубов: Ви се допаѓа личнсот која не покажала дека има интерес кон вас.

Здравје: Минлива настинка.

ДЕВИЦА

Работа: Олеснување на полето работа. Можно е да успеете да намалите некои трошоци.

Љубов: Приоритет ви е со партнерот да остварите искрен однос. Сакате вашата врска да трае на долги патеки во иднина.

Здравје: Хранете се поздраво.

ВАГА

Работа: Денот не е поволен за почеток на нов работен проект, но ни за било каков договор па подобро да се стрпите.

Љубов: Ќе имате интересно познанство на полето љубов. Ви следува поволен период за емоции.

Здравје: Мал пад на енергијата.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да имате проблеми со надредените. Ве очекува неповолен период за работа.

Љубов: Ако ви се допаѓа некоја личност која е зафатена, денешниот ден не ви е поволен за почеток на тајна врска.

Здравје: Проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е работните планови да ви се одложуваат и тоа да ви пречи, затоа што не сакате одолговлекување.

Љубов: Можно е да имате шанса да запознаете личност која ќе ви покаже дека сака сериозна врска со вас.

Здравје: Добра ситуација на полето здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Важно е да имате доволно трпение и да покажете дека сте подготовени да правите работни компромиси.

Љубов: Можно е со саканата личност да остварите добар однос денеска.

Здравје: Ве мачат хронични проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е генерално добар ден во кој нема да ви дојдат нови проблеми.

Љубов: Се сомневате во партнерот и љубоморни сте. Можно е кај партнерот доста работи да ви пречат.

Здравје: Проблеми со забите.

РИБИ

Работа: Ве очекува период кој ви носи шанса за остварување на нови работни контакти.

Љубов: Размислувате за заеднички живот со саканата личност. Чувствувате дека сте подгтовени за нов чекор.

Здравје: Проблеми поради хормоните.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.