Дневен хороскоп за среда, 5 октомври 2022 година

ОВЕН

Денот ќе ви го одбележи работен состанок на кој ќе постигнете важен договор за почеток на нова соработка. Планетите ви пружаат поддршка да се зближите со личност која ја познавате преку работа. Вистински момент да го стартувате првиот чекор. Честа главоболка, може да потекнува од повеќе причини.

БИК

Имате чувство дека кругот ви се стеснува со можности на патот до остварување на работната цел. Бидете трпеливи, и успехот нема да изостане. Овој ден ви носи големо искуѓение, страствена љубовна авантура заснована на неодолива привлечност. Бидете внимателни во сообраќајот.

БЛИЗНАЦИ

Реогранизација во фирмата може да донесе големи промени во описот на вашата позиција. Неопходно е дополнително да се прилагодите. Овој ден ќе го одбележи убаво, романтичен љубовен состанок на кој ќе уживате заедно со партнерот. Наклонети сте кон повреди.

РАК

Посебно бидете внимателни во акцијата со надредените денеска, затоа што некои несогласувања би можеле да имаат трајни последици. Слободните ракови ги очекува интересно излегување во друштво, и познанство со привлечна личност. Чувајте се од вируси, чувствително ви е грлото, како и органите за дишење.

ЛАВ

Склопување на важен договор со работните партнери ќе ви го одбележи денот. Ќе склопите договор кој ви носи финансиски успех. Планетите ви носат голем број прилики да ја запознаете својата сродна душа, но е можна дилема. Повеќе одморајте, и релаксирајте се.

ДЕВИЦА

Овој ден ќе ви донесе успех во преговорите, а на состанок ќе делите важни сугестии. Посебен успех ќе имате во креативните работи. Слбоодни девици ги очекува понзанство со еден неодолив Лав или Бик. Имате проблеми со варењето на храната.

ВАГА

Проблематичен однос со колега на работа и сопки кои ги прави би можеле да ве исфрлат од такт. Бидете подготвени за дипломатија. Слободните Ваги ги очекува романтична вечера со нов партнер. Опкружени сте со љубовен електрицитет. Лоша циркулација која се одразува на ладни раце и нозе.

ШКОРПИЈА

Важен работен состанок на кој успешно ќе заклучите доборот. Ве очекува финансиски успех. Успешно ќе спроведувате на дело важен заеднички проект со партнерот. Ќе решите важно прашање. Ве очекува пад на имунитетот. Јадете повеќе овошје и зеленчук.

СТРЕЛЕЦ

Сите Стрелци кои се занимаваат со финансии или трговија ги очекува успешен ден и финансиска добивка. Несогласување межу вас и партнерот ќе мора да го надминете со отворен разговор, дури и за оние најчувствителни теми. Променливото време носи чести настинки.

ЈАРЕЦ

Клучот на успехот за денеска е во совршената организација и обраќање на внимание на детали. Почитувајте ги приоритетите. Вашиот однос со партнерот минува во период на стабилизиација. Ве очекува многу интересно патување. Имате добар апетит, морате да се контролирате затоа што килограмите тешко се симнуваат.

ВОДОЛИЈА

Прво направете го она што е најважно, затоа што постои опасност од тоа да се изгубите во детали. Овој ден ќе го одбележи кратко патување со партнерот, но некој сплет на околности може да доведе до сериозни несогласувања помеѓу вас. Вртоглавица и можен пад на притисокот.

РИБИ

Рибите кои се занимаваат со креативни работи може да остварат голема цел за која одамна сонуваат и ќе имаат унапредување на финансиската состојба. Слободните Риби ги чека бурна љубовна авантура на некое патување. Заеднички заминувања на некои далечни дестинации. Пореметување на центарот за рамнотежа.