Дневен хороскоп за вторник, 6-ти декември 2022-ра

ОВЕН
Денот е поврзан со сите пречки што треба да ги надминете. Имате силни сојузници на ваша страна, па не двоумете се да ги искористите максимално своите можности. Ќе бидете фасцинирани од шансите кои ви се нудат во наредните денови. Вашите лични односи дополнително ве поттикнуваат да не се откажувате од однапред замислените намери.

БИК
Склони сте да подлегнувате на инерцијата и сѐ помалку покажувате иницијатива. Ова, како што и самите сфаќате, воопшто не е во ваш интерес ниту професионално, ниту лично. Направете нешто што чувствително ќе ве раздвижи.

БЛИЗНАЦИ
Бидете воздржани. Не заборавајте дека за човек може да се судо според она што го разгневува. Прво сослушајте ја другата личност, дајте ѝ можност да зборува, да се искаже докрај. Не се расправајте, не бранете се, не оспорувајте ги нејзините зборови. Тоа само покренува бариери. Обидете се да изградите мостови на разбирање, а не бариери на недоразбирање. Вашата вродена интелигенција ќе ви овозможи брзо да се справите со невообичаените околности што се појавуваат.

РАК
Ќе се нурнете во вашите рутински должности, одговорности и тековни проекти. За некои тие се поврзуваат со странци, што никако не ги прави помалку оптоварувачки, напротив. Финансиите ќе ви бидат пропорционални со енергијата што ја вложувате во работата, но не за сите. Не ги занемарувајте ниту попријатните аспекти од вашиот живот, тие ви се потребни.

ЛАВ
Денеска треба да се занимавате со многу работи, но и да слушнете многу добри вести. Не двоумете се да дејствувате решително во одредени моменти. Тоа ќе ви донесе добра позиција во вашата околина. Имате среќа во приватните работи. На некои од вас им претстои патување наскоро.

ДЕВИЦА
Бидете прецизни во работата за да не следат непредвидени проблеми. Внимавајте многу на деталите, без разлика на неодобрувањето на другите и ќе се спасите од главоболки. Анализирајте што е досега направено и направете корекции доколку сметате дека е потребно. Со пријателите ќе се опуштите и разведрите.

ВАГА
Денеска можете да имате повеќе забава доколку покажете желба и донесете правилна одлука. Треба да се разведрите за да работите во мир. Започнатиот проект ќе ви ги преокупира мислите, но не грижете се. Имате потенцијал да го завршите успешно и навреме.

ШКОРПИЈА
Она што ќе се случува денеска може да ви здодее со својата предвидливост и да не го постигне очекуваниот ефект. Покрај тоа, ќе мора да дејствувате на неколку фронтови. За среќа, најблиските ќе ви задаваат најмалку грижи, што е добра вест. Заморот ќе ве натера да барате друштво со пријатели за да се опуштите.

СТРЕЛЕЦ
Насочете ја вашата енергија во вредни работи кои ги покажуваат вашите силни страни. Трансформирајте ги вашите идеи во профитабилни остварувања и живејте ослободени. Можеби ќе се реализирате успешно во јавните, професионалните и личните работи, од кои сите ќе бидат задоволни. Дипломатски ќе решите спорно прашање.

ЈАРЕЦ
Неопходни се компромиси доколку сакате добро да ви се развиваат работите. Се движите во одредена насока и доколку сакате да се реализирате таму, ќе мора да им свртите грб на искушенијата. За почеток, не давајте оцени за ништо, освен ако некој не ве праша. Второ, размислете за вашата желба да му покажете на светот колку сте важни и совршени, такви луѓе едноставно не постојат.

ВОДОЛИЈА
Вашето време и внимание денеска ќе го одвоите на повеќе задачи, но вашата приврзаност кон конкретни луѓе и настани ви е важна. Ќе разговарате за идните проекти со вашите партнери, запознавајќи ги со конкретни детали за нив. Активностите во поправка, исто така, ќе бидат меѓу вашите приоритети, ќе се пидржување до договорите и ќе ги почитувате желбите на вашите најблиски.

РИБИ
Минете го денот надвор од местото каде што живеете. Во друштво на пријатели и сакани лица ќе бидете позитивно наелектризирани и ќе се забавувате. Оние кои се занимаваат со деловни работи ќе имаат успешен ден, без разлика на односот кон одморот. Не брзајте да отпишете некоја обврска, од тоа ќе добиете добри приходи.