До среда ќе се задржи сончево и топло време

32

До среда ќе се задржи сончево и топло време со релативно високи дневни температури.

Во четврток во попладневните часови, во текот на ноќта и во петок ќе има врнежи од дожд кои повремено ќе се поинтензивни и локално со појава на грмежи.

Во северните делови ќе започне да дува засилен северен ветер, кој ќе се прошири насекаде и ќе предизвика значително опаѓање на температурата, најизразено во петок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.