33 C
Skopje
петок, јули 10, 2020

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

38

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер.

Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени.

Во Скопје сончево со слаб претежно северен ветер.

Температура ќе се движи од 13 до 33 степени целзиусови.

До среда ќе се задржи сончево и топло време. Дневните температури ќе бидат високи за овој период од годината, особено во вторник.

Значителна промена на временската состојба со наоблачување, врнежи од дожд и намалување на температурата се очекува од четврток.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.