Долга листа на говорници пријавени за Законот за ЈО

35

Долга е листата на пријавени говорници за расправата за Законот за јавно обвинителство. Досега се пријавени 36 пратеници а прв треба да се обрати Антонио Милошоски, а по него министерката за правда Рената Дескоска.

Со волкава бројка на пријавени реално е расправата да трае до недела за кога е најавено распуштање на Собранието.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.